Data dodania: 20/06/2022

Pierwsza inwestycja Yareal na warszawskim Bemowie utworzy nowe kwartały miejskie w okolicy skrzyżowania ulic Człuchowskiej i Lazurowej. W pierwszym z planowanych budynków powstaną 164 mieszkania. Inwestycja będzie w części zasilana przez własną elektrownię słoneczną, ubiegać się będzie o certyfikat zrównoważonego budownictwa w systemie BREEAM.

Nowa inwestycja mieszkaniowa Yareal w Warszawie powstanie w rejonie skrzyżowania ulic Człuchowskiej i Lazurowej, w sąsiedztwie planowanej stacji metra Chrzanów. Pierwszy budynek w kompleksie mieszkaniowym Neowo, zaprojektowany przez pracownię BDM’A, będzie mierzył od 4 do 7 kondygnacji, tworząc – w odróżnieniu od sąsiedniej tzw. zabudowy łanowej – nowy kwartał miejski.

Kompleks mieszkaniowy Neowo - nowa inwestycja Yareal w Warszawie.

– Budując Neowo wprowadzamy ład architektoniczny do dynamicznie rozwijającej się części dzielnicy, która w kolejnym etapie rozbudowy II linii metra będzie miała własną stację kolei podziemnej. Mieszkańcy osiedla Yareal będą mogli dotrzeć do niej zieloną osią widokową prowadzącą niemal wprost do stacji. Większość mieszkań Neowo to najbardziej poszukiwane lokale dwu- i trzypokojowe, o powierzchni 31-75 mkw., zaprojektowane z myślą o młodych rodzinach, które potrzebują poprawy dotychczasowych warunków zamieszkania. Optymalne układy mieszkań uzupełniamy dużą ilością zieleni i terenów rekreacyjnych, a także słonecznym tarasem dla mieszkańców na dachu, wyposażonym w rekreacyjny sprzęt taki jak leżaki, stoliki oraz rośliny w donicach – wyjaśnia Jacek Zengteler, wiceprezes Yareal.

Na górnych piętrach pierwszego z budynków Neowo znajdą się mieszkania z antresolą. Przylegające  do nich i wielu innych mieszkań loggie i balkony zostaną dodatkowo podkreślone powtarzającym się motywem wysłaniających je tzw. „żyletek”, zdobiących elewację na wysokość dwóch pięter. Oprócz najpopularniejszych na rynku mieszkań dwu- i trzypokojowych, w inwestycji będzie do wyboru wiele mieszkań 4-pokojowych już od 80 mkw, kilka kawalerek i jeden apartament 5-pokojowy o powierzchni 125 mkw.

Yareal zaplanował budowę ponad 160 miejsc parkingowych dla rowerów, zarówno w podziemnej hali garażowej jak i na terenie patio. Na zielonym dziedzińcu zaplanowano także ogrody społeczne, w których mieszkańcy będą mogli uprawiać własne warzywa, kwiaty czy zioła. Obok nich znajdzie się plac zabaw dla dzieci i rekreacyjny skwer. W centralnej części patio pojawi się porośnięte zielenią wejście do ewakuacyjnej klatki schodowej prowadzącej do garażu.

Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>

W podziemnej części inwestycji, na jednym poziomie powstanie 170 miejsc parkingowych, spośród których około połowa będzie przystosowana do zamontowania stacji ładowania samochodów elektrycznych. Dodatkowo w garażu zostanie wybudowanych 12 miejsc z ładowarkami gotowymi do użytku. Inwestycja na Bemowie będzie kolejnym projektem Yareal wyposażonym we własne elektrownie słoneczne. Dzięki panelom fotowoltaicznym na dachu mieszkańcy będą oszczędzali na wydatkach na energię elektryczną zużywaną m.in. do oświetlania przestrzeni wspólnych i hali garażowej wymagającej zasilania przez całą dobę.

Nowo zostanie poddane certyfikacji zrównoważonego budownictwa BREEAM z oceną na poziomie „very good”, czyli najwyższą, jaką otrzymały w Polsce nieliczne budynki mieszkaniowe. Deweloper Yareal zgromadził dotychczas certyfikaty środowiskowe dla ponad 40 budynków wielorodzinnych i domów oraz biurowców.