Data dodania: 09/01/2020

Yareal rozpoczyna budowę trzech kameralnych apartamentowców na Dolnym Mokotowie w Warszawie. Rezydencja Dolina Mokotów obejmie 93 mieszkania i będzie certyfikowana w systemie zrównoważonego budownictwa BREEAM.

Nowa inwestycja Yareal powstanie u zbiegu dwóch alei - Sikorskiego i Wilanowskiej, na zielonych terenach - na których przynajmniej 60% pozostanie tzw. powierzchnią biologicznie czynną. W niskich, dwupiętrowych budynkach przewidziano 93 apartamenty, w większości 4-pokojowe lokale o powierzchni od 90 do 117 mkw. W ofercie znalazły się również większe, nawet 140-metrowe apartamenty 5-pokojowe oraz lokale 2- i 3-pokojowe (41-71 mkw.).

Miejsca parkingowe dla mieszkańców przewidziano w garażach podziemnych. Część ze 127 miejsc umożliwia montaż własnych stacji ładowania samochodów elektrycznych z indywidualnym licznikiem zużycia energii. Rezydencja Dolina Mokotów będzie spełniała rygorystyczne wymogi stawiane budynkom certyfikowanym w systemie zrównoważonego budownictwa BREEAM. Inwestycja Yareal będzie jednym z pierwszych osiedli w Polsce z najwyższą oceną dla budynków wielorodzinnych, na poziomie „very good”.

Inwestycja zostanie zrealizowana przez Dwell Well Construction, spółkę z grupy Fundamental Group. Pierwsi mieszkańcy Rezydencji Dolina Mokotów będą mogli wprowadzić się do swoich apartamentów pod koniec 2021 r.