Data dodania: 05/11/2019

PHN zapowiada kolejne inwestycje biurowe. Spółka otrzymała właśnie pozwolenie na budowę Marina Office w Gdyni. Prace na budowie kompleksu trzech biurowców mają rozpocząć się w pierwszym kwartale 2020 r.

Marina Office, kompleks trzech budynków biurowych w Gdyni.


Marina Office będzie składała się z trzech niezależnych pięciokondygnacyjnych budynków biurowych o całkowitej powierzchni najmu około 27 tys. mkw. Na czterech kondygnacjach powstanie blisko 24 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej oraz ponad 3 tys. mkw. powierzchni handlowej na parterach, gdzie znajdą się m.in. restauracje, kawiarnie i inne lokale usługowe. W podziemnej części powstanie parking dla 241 samochodów oraz 15 miejsc z możliwością ładowania samochodów elektrycznych. W budynkach znajdzie się także parking rowerowy.

– Uruchamiamy kolejne projekty biurowe. Naszą największą inwestycją w realizacji pozostaje stołeczna Skysawa, jednak to nie koniec naszych planów inwestycyjnych na ten rok. Właśnie otrzymaliśmy pozwolenie na budowę dla Mariny Office w Gdyni, dla której planujemy wybrać generalnego wykonawcę jeszcze w tym roku. Przełom 2019 r. i 2020 r. to czas kiedy, zamierzamy rozpocząć także dwie kolejne inwestycje biurowe w Warszawie - Intraco Prime oraz biurowiec przy al. Prymasa Tysiąclecia 83. Już na wiosnę przyszłego roku cztery nasze projekty komercyjne będą w trakcie realizacji - powiedział Marcin Mazurek, prezes Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Pomiędzy budynkami zaplanowano patio, które będzie miejscem ogólnodostępnym. Uzupełni go mała architektura: zieleń miejska, ławki, kompozycje wodne oraz latarnie. Na placu zaplanowano kilka stref m.in. wypoczynku, aktywnego relaksu latem, zimą pojawi się tam lodowisko. Kompleks Marina Office będzie certyfikowany w systemie BREEM na poziomie „very good”.