Data dodania: 06/12/2018

Najnowsza inwestycja Polnordu - Wiktoria - obejmie trzy kameralne budynki, w których znajdzie się łącznie 87 mieszkań o zróżnicowanych metrażach. Budowa zaprojektowanej przez Medusa Group inwestycji wystartuje wiosną 2019 r.

Osiedle Wiktoria w Warszawie zaprojektowała śląska pracownia Medusa Group

Wiktoria to kolejna inwestycja, po uruchomionej w lipcu br. Wilanii (120 lokali), który powiększa ofertę sprzedażową Polnordu w warszawskiej dzielnicy Wilanów. Budynki tworzące nowoczesny kompleks powstaną na południe od ul. Adama Branickiego i na północ od budowanej właśnie Południowej Obwodnicy Warszawy. Zaprojektowane przez pracownię Medusa Group osiedle będzie stanowić wydzieloną i cichą zieloną enklawę z terenem rekreacyjnym o powierzchni 1,5 ha. Elewacje zostaną wyłożone grafitową płytką klinkierową, korytarze i klatki schodowe wykończone zostaną wielkoformatowymii płytkami gresowymi. Z kolei teren osiedla przybierze formę parku z ławeczkami, alejkami i placami zabaw.

W ramach inwestycji Wiktoria do dyspozycji mieszkańców przygotowano 61 miejsc garażowych oraz 74 miejsca postojowe zewnętrzne, a także 61 komórek lokatorskich. Każdy lokal wyposażony jest w duży balkon, a do mieszkań położonych na parterze będą przynależały ogródki.

W przedsprzedaży inwestycji Polnord przewidział łącznie 50 większych lokali - trzypokojowych o powierzchni od 62,91 do 78,74 mkw. oraz czteropokojowych o powierzchni od 83,10 do 87,83 m.kw., zlokalizowanych w dwóch kameralnych budynkach, oznaczonych w projekcie numerami 5 i 7. Termin rozpoczęcia budowy przewidziano na kwiecień 2019 r., a termin oddania inwestycji do użytku na I kwartał 2021 r.

W listopadzie br. trzy spółki zależne od Polnordu zawarły z API umowy na generalne wykonawstwo trzech nowych inwestycji w Warszawie, tj. Wilanii, Wiktorii i Wioletty. Wartość umowy dot. inwestycji Wilania wynosi ok. 32,3 mln zł netto, Wiktoria to ok. 25,2 mln zł a Wioletta - ok. 25,4 mln zł netto.