Data dodania: 04/12/2019

Ceetrus Polska zaprezentował swoją inwestycję w Warszawie - Wilanów Park. Wielofunkcyjny kompleks ma obejmować przestrzenie usługowo-handlowe, kino, hotel, biura oraz zielony park z całoroczną oranżerią. Jego budowa może się rozpocząć na przestrzeni najbliższych dwóch lat.

Wilanów Park  - inwestycja Ceetrus Polska ma wspierać rozwijanie się lokalnej społeczności.


Wilanów Park powstanie u zbiegu ul. Przyczółkowej, ul. Uprawnej, al. Rzeczpospolitej i ul. Karuzela w Warszawie. Jest z założenia inwestycją mixed-use – łączącą różne funkcje, w tym między innymi tereny zieleni z funkcjami rozrywki, gastronomii i handlu. Oprócz oranżerii z restauracjami, kina, powierzchni biurowych oraz usługowych, w Wilanów Park będą również obecne inicjatywy sąsiedzkie czy też przeznaczone dla seniorów. W ramach ekologicznego wymiaru projektu, inwestycja zakłada zrównoważone rozwiązania, mające wpływ na  redukcję emisji dwutlenku węgla, lokalną retencję wód opadowych, czy troskę o bioróżnorodność. W projekcie przewidziano rozwiązania promujące zrównoważoną mobilność, m. in. stację rowerów miejskich czy cargo-bike.

– Najważniejszą funkcją Wilanów Park jest jego wymiar społeczny – zgodnie z tym, czego oczekują mieszkańcy Wilanowa, to będzie miejsce rodzinnego spędzania czasu. Stanowi odpowiedź na potrzeby  mieszkańców dzielnicy, będąc jednocześnie atrakcyjną przestrzenią także dla mieszkańców Warszawy, a obecny kształt założeń projektowych jest wynikiem naszego dialogu ze społecznością. Kluczowym wnioskiem z rozmów z mieszkańcami była potrzeba większej aktywizacji parku. Odpowiedzią jest zintegrowana z przestrzenią zieloną oranżeria, która będzie dostępna przez cały rok – mówi Andre Decroix, dyrektor ds. Rozwoju i Inwestycji w Ceetrus Polska.

Teren planowanej inwestycji Wilanów Park zajmuje przestrzeń ponad 7ha, z czego 3 ha stanowić będzie park oraz ogólnodostępne przestrzenie publiczne otaczające inwestycję. Budynek całorocznej oranżerii zaplanowany tak, aby stworzyć spójny zielony kompleks wraz z parkiem. Funkcje handlowe obejmą mniej niż 50% zabudowy. Resztę powierzchni przewidziano dla gastronomii, rozrywki, przestrzeni biurowych i coworkingowych oraz hotelu.
Park i tereny zieleni będą stanowiły ponad 40% obszaru całej inwestycji. W wymiarze ekologicznym inwestycja zawiera wiele najnowocześniejszych rozwiązań, takich jak pozyskiwanie energii słonecznej, retencję wody deszczowej, która będzie wpływała do zbiornika który wzbogaci krajobrazowo park, czy przewidzenie miejsca dla uli na dachach budynków. Nasadzenia drzew w parku zaplanowane zostały bezpośrednio w gruncie, bez garażu pod spodem.

Po uchwaleniu miejscowego planu zagospodarowania terenu inwestor planuje zorganizowanie kolejnej odsłony rozmów sąsiedzkich oraz ogłoszenie konkursu na zagospodarowanie przestrzeni parku i otoczenia inwestycji, który będzie organizowany wspólnie z SARP. Głosy i propozycje dotyczące parku - zebrane w trakcie rozmów sąsiedzkich, będą jedną z podstaw do stworzenia wytycznych dla architektów i projektantów. Budowa Wilanów Park może rozpocząć się w przeciągu najbliższych dwóch lat i będzie trwała przez kolejne dwa lata.