Data dodania: 14/07/2009

Obserwując branżę deweloperską, pod koniec minionego roku, analitycy określili zaistniałe relacje mianem rynku klienta. To nabywca miał prawo dyktować warunki i oczekiwać tylko najlepszych ofert, w których do woli przebierał. Firmy deweloperskie, starając się sprostać rosnącym oczekiwaniom klientów, chętnie sięgały po akcje promocyjne. W pierwszym kwartale tego roku część inwestorów usztywniła warunki, jednak nie oznacza to, że czas wyjątkowo korzystnych negocjacji minął bezpowrotnie.

Ostatni taki moment 

Kryzys gospodarczy istotnie ograniczył liczbę nowo powstających inwestycji. Analitycy donoszą, że zaostrzona polityka kredytowa dodatkowo może utrudnić wybór wymarzonego „M” oraz finalizację transakcji. Wszystkie te czynniki sprawiają, że odkładane niegdyś plany dotyczące zakupu własnego lokum – dziś nabierają realnych kształtów. Zaistniała sytuacja zachęca – dla wielu osób stało się jasne, że jest to ostatni tak dobry moment na zakup mieszkania. Wobec przewidywań, że zainteresowanie nowymi inwestycjami ze strony nabywców będzie rosło – można nawet stwierdzić, że najlepsze warunki na dokonywanie transakcji, będą przez kilka najbliższych miesięcy, ponieważ w perspektywie długofalowej ceny nieruchomości zaczną wzrastać. W związku z tym wiele osób deklaruje zakup mieszkania właśnie w pierwszym półroczu 2010 roku. Pozostaje tylko pytanie – czy znajdą dla siebie korzystne oferty ze strony deweloperów?

Czas na wielkie negocjacje

Nawet teraz, mimo zmiany sytuacji na rynku, osoby marzące o zakupie komfortowego mieszkania w dogodnej lokalizacji nie muszą poddać się cenom odgórnie ustalanym przez deweloperów. Klienci wciąż mogą negocjować nie tylko korzystniejszą kwotę za metr kwadratowy, ale także warunki nabycia nowego lokum. 

Firma Rafin Developer proponuje na przykład ofertę „Wielkie Negocjacje”, skierowaną do osób zainteresowanych zakupem mieszkania na osiedlu „Złota Podkowa” na Krzykach, dzielnicy cieszącej się największym prestiżem wśród wrocławian. Program negocjacji wychodzi naprzeciw oczekiwaniom nabywców zainteresowanych kupnem komfortowego mieszkania w dogodnej lokalizacji, ale jednocześnie świadomych, jaką kwotę maksymalnie chcą na nie przeznaczyć. - Jesteśmy elastyczni pod względem możliwości dostosowania warunków zakupu do oczekiwań nabywców, zarówno pod względem wyboru mieszkania, jego ceny, jak i zapisów umowy przedwstępnej. Warunki programu są niezwykle zachęcające, szczególnie teraz, kiedy większość klientów odczuwa skutki kryzysu i liczy się z każdą wydaną złotówką – zaznacza Irmina Najwer z firmy Rafin Developer.

Programem zostały objęte wszystkie znajdujące się w ofercie lokale na osiedlu „Złota Podkowa”, zaś negocjacje można rozpocząć od dowolnego poziomu cen. Wynik rozmów w dużym stopniu uzależniony jest od umiejętności targowania się kupującego. Jak zapowiada deweloper, na najlepszych negocjatorów czekają bardzo atrakcyjne propozycje. 

ŹRÓDŁO: Ego PR 

Złota Podkowa 

fot. Osiedle "Złota Podkowa"