Data dodania: 01/08/2019

Realizowany przez Echo Investment w Katowicach kompleks biurowy sięgnął szczytu, na siódmej kondygnacji pierwszego z dwóch biurowców Face2Face Business Campus zawisła symboliczna wiecha. Kolejnym etapem są prace elewacyjne, instalacyjne i wykończeniowe wewnątrz biurowca.

Prace przy budowie kompleksu biurowego Face2Face Business Campus rozpoczęły się w maju 2018 roku. Ponad rok później gotowa jest już konstrukcja biurowca. Pierwszy etap Face2Face Business Campus to siedmiokondygnacyjny budynek o powierzchni 20 tys. mkw. Wykonawcą konstrukcji jest firma M&JBUD. Za projekt architektoniczny Face2Face Business Campus odpowiada Grupa 5 Architekci, natomiast aranżacją przestrzeni między budynkami zajęło się katowickie Biuro Projektowe Małeccy. Już na etapie projektowania budynek uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie excellent.

- Zawieszenie wiechy to przypieczętowanie ważnego etapu budowy. Osiągnęliśmy najwyższy punkt konstrukcyjny, a budynek ma już swój pełny kształt. Teraz nasze siły koncentrują się na pracach elewacyjnych, instalacyjnych, wykończeniowych, jak również robotach wokół budynku, na terenie zewnętrznym. Odhaczamy kolejne, dobrze zrealizowane punkty harmonogramu. Przenosimy na realny grunt skrupulatnie zaprojektowaną przestrzeń, która już wkrótce stanie się miejscem pracy dla około 2 tys. osób – mówi Paweł Szarpak, projekt manager w dziale biur Echo Investment.  

Pierwszy budynek Face2Face Business Campus zapełni się ludźmi pod koniec 2019 roku. Obok niego powstaje drugi, piętnastokondygnacyjny, o powierzchni ponad 26 tys. mkw. Obecnie trwają prace przy wykopie oraz roboty konstrukcyjne stanu zero. Cała inwestycja zakończy się w IV kwartale 2020 roku.