Data dodania: 17/10/2019

W dawnym Pałacu Leipzigerów we Wrocławiu powstaje pięciogwiazdkowy hotel. Budynek przechodzi gruntowną restaurację pod nadzorem Miejskiego Konserwatora Zabytków, na placu budowy zawisła tradycyjna wiecha.

Altus Palace, pięciogwiazdkowy hotel spółki Torus.


Obiekt, w którym dzisiaj powstaje hotel, pierwotnie był trzyskrzydłowy. Na miejscu ujeżdżalni zbudował go w latach 1872-74 Ignatz Leipziger, żydowski bankier. Pałac zaprojektował znany architekt Karl Schmidt. W 2016 roku budynek został kupiony przez obecnego właściciela i inwestora, firmę Torus z Gdańska.

– Budynek, ze względu na ujawniony zły stan techniczny, wymagał ustabilizowania konstrukcji i skorygowania sposobu jego posadowienia. Główną osią działania przy tej inwestycji jest przywrócenie wartości architektonicznych, historycznych. Z początkiem grudnia powinniśmy uszczelnić dach i rozpoczniemy szereg prac konserwatorsko–restauratorskich. W najbliższych miesiącach wykonywane będą też wszelkie instalacje, rozpoczną się też prace wykończeniowe – mówi Andrzej Palczak, kierownik projektu w firmie Torus.

Za projekt odpowiada znana wrocławska pracownia Archikon. Powstający w dawnym pałacu hotel posiadać będzie 81 pokoi dla gości. W jego piwnicach mieścić się będzie restauracja, mały zespół konferencyjny oraz niewielkie SPA (sauna, łaźnia parowa, jacuzzi). Operatorem hotelu będzie spółka Dobry Hotel. Planowany termin oddania budynku do użytku to końcówka 2020 roku.