Data dodania: 11/09/2020

Dom Development wprowadza na rynek 114 apartamentów oraz 11 lokali usługowych w nowym warszawskim projekcie. Rezydencja Stanisława Augusta powstaje na Pradze Południe, tuż przy zabytkowym Parku Skaryszewskim.

Rezydencja Stanisława Augusta w Warszawie. Projekt inwestycji wyszedł z pracowni KUL Architekci.


Rezydencja Stanisława Augusta zlokalizowana jest przy ulicy Stanisława Augusta 71, obok skrzyżowania z ulicą Terespolską. Projekt inwestycji wykonała pracownia KUL Architekci. Od ulicy budynek będzie wizualnie podzielony na mniejsze, 4- i 5-piętrowe bryły, nawiązujące wielkością i charakterem do przedwojennych, modernistycznych kamienic. Fasada od tej strony będzie wykończona z użyciem naturalnego kamienia: bazaltu i piaskowca, zdobić ją będzie płaskorzeźba przedstawiająca popiersie króla Stanisława Augusta. Natomiast od strony Parku Skaryszewskiego elewacja obiektu będzie przeszklona.


W projekcie znajdzie się 114 apartamentów o powierzchni od 40 do 125 mkw. oraz 11 lokali usługowych. Zaplanowano również 142 miejsca postojowe. We wnętrzach znajdą się kamienne portale windowe i posadzki, na ścianach i drzwiach wejściowych do apartamentów przewidziano fornir. W holach wejściowych pojawią się donice z roślinami oraz duże tafle luster. Naprzeciwko wejść do budynku zaprojektowano wielobarwne tapety nawiązujące do tkanin z epoki stanisławowskiej. Korytarze prowadzić będą do maksimum 4 apartamentów na piętrze. Wszystkie mieszkania będą posiadać duże balkony lub tarasy, wykończone deską kompozytową i szklanymi balustradami.

Generalnym wykonawcą jest spółka Dom Construction, spółka zależna Dom Development. Przekazanie kluczy zaplanowane jest na czwarty kwartał 2022 roku.