Data dodania: 23/03/2020

Spółka celowa NDI Development otrzymała pozwolenie na budowę aparthotelu, który wyrośnie w północnej pierzei Alei Jerozolimskich w Warszawie. Wartość inwestycji to ok. 40 mln złotych.

Projekt pozwoli na rewitalizację części ulicy Smolnej. Budowa aparthotelu jest oparta na planie zagospodarowania przestrzennego. Urząd Miasta Stołecznego Warszawy z końcem styczna wydał decyzję w sprawie zabudowy działki przy ulicy Smolnej. NDI Smolna otrzymała pozwolenie na „budowę budynku usługowego Apart Hotel z usługami w parterze, garażem podziemnym i funkcją uzupełniającą mieszkalną” na ostatnim piętrze.

NDI Smolna - aparthotel w Warszawie

– Warszawa od lat dąży do przywrócenia przedwojennej zabudowy. Cieszę się, że przygotowywana przez nas inwestycja w tak prestiżowym miejscu może być realizowana na podstawie szeroko konsultowanego, obowiązującego planu zagospodarowania przestrzennego. Chcielibyśmy, żeby nasza kamienica, dzięki dbałości o detale architektoniczne, dobrze wkomponowała się w otoczenie. Zakładamy, że prace budowlane rozpoczniemy jeszcze w tym roku – mówi Bartłomiej Oset, wiceprezes zarządu NDI Smolna.

Inwestycja zakłada budowę siedmiu kondygnacji nadziemnych i jednej podziemnej. Będzie to obiekt aparthotelowy w segmencie premium, liczący 52 lokale. Na parterze zaprojektowana została powierzchnia usługowa przeznaczona pod gastronomię. Na najwyższej kondygnacji znajdą się dwa reprezentacyjne mieszkania. Zastosowane rozwiązania architektoniczne uwzględniają historyczną analizę ulicy Smolnej, w tym archiwalnej dokumentacji fotograficznej.

NDI Smolna jest spółką celową należąca do NDI Development, spółki odpowiedzialnej w Grupie NDI za działalność deweloperską. Na terenie Warszawy Grupa NDI zrealizowała m.in. Hotel Sheraton, Centrum Finansowe Puławska, a ostatnio, w bezpośrednim sąsiedztwie linii średnicowej - przebudowę słynnej Rotundy.