Data dodania: 23/07/2020

Panattoni zbuduje kompleks produkcyjno-magazynowy dla AZZ Specialty Welding Europe. Obiekt BTS o powierzchni 12 820 mkw. powstanie w Radomiu.

Amerykańska firma AZZ Inc. jest dostawcą rozwiązań w zakresie galwanizowania i pokrywania metali różnymi powłokami, usług spawalniczych, specjalistycznego sprzętu elektronicznego oraz zaawansowanych usług inżynieryjnych. Nowy zakład AZZ zlokalizowany będzie na działce przy ul. Hodowlanej w Radomiu, tuż przy drodze S7 (Warszawa-Kraków) oraz niedaleko autostrady A2.

Na potrzeby AZZ Specialty Welding Europe Panattoni wybuduje obiekt w formule BTS o powierzchni 12820 mkw., z czego 2160 mkw. przeznaczone zostanie na biuro. Część przemysłowa obiektu zostanie podzielona na strefy - produkcyjną, magazynową i serwisową. Znajdzie się w nim m.in. kompresorownia z rozprowadzoną instalacją sprężonego powietrza, komora lakiernicza oraz zamontowane będą suwnice i kurtyny powietrzne przy dokach. Budynek będzie wyposażony w wieże spawalnicze mogące obsługiwać elementy o dł. 15 m , w związku z tym na obszarze 2 000 mkw. wysokość hali zostanie podniesiona do 17 m w świetle. Z kolei posadzka będzie mogła przyjąć zwiększone obciążenie ustawionych maszyn. Dodatkowo wzmocniony zostanie także dach - zarówno ze względu na suwnice, jak i planowaną w przyszłości instalację kolektorów słonecznych. Obiekt zyska także dodatkowe doświetlenie (12.5% doświetlenia światłem dziennym poprzez świetliki w dachu i pasma świetlne na elewacji) oraz rozwiązania klimatyzacyjne umożliwiające utrzymanie w budynku stałej temperatury (min. 18 stopni C). Współczynnik przenikania ciepła dla ścian i dachu będzie zgodnie z normami budowlanymi, które wejdą w życie od 2021 r., cały zaś budynek certyfikowany w systemie BREAAM na poziomie „very good”.

Rozpoczęcie budowy planowane jest na trzeci kwartał br., a najemca będzie się mógł do niego wprowadzić w marcu 2021 roku.