Data dodania: 12/09/2022

Na Starołęce w Poznaniu BPI Real Estate Poland realizuje w duchu zrównoważonego rozwoju projekt mieszkaniowy Panoramiqa. Inwestycja obejmie 272 mieszkania w dwóch budynkach.

Panoramiqa powstaje w Poznaniu przy ul. Wagrowskiej w dzielnicy Starołęka. UW ofercie sprzedaży znajdują się 272 mieszkania od jedno- do czteropokojowych, o powierzchni od 26 do 82 mkw.  Ponad 80 proc. oferty Panoramiqi stanowią mieszkania 2 i 3-pokojowe.

Panoramiqa - proekologiczna inwestycja od BPI Real Estate

Projekt składa się z dwóch budynków o wysokości od 7 do 17 pięter. Na szczycie drugiego, wyższego budynku znajdować się będzie taras widokowy. Pomiędzy budynkami zaprojektowano dziedziniec z małą architekturą, zielenią i placem zabaw dla dzieci. W inwestycji powstanie również podziemna hala garażowa, lokal usługowy na parterze budynku oraz naziemne miejsca postojowe dla samochodów. Projekt powstaje zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. W inwestycji zostaną wdrożone między innymi takie proekologiczne rozwiązania jak panele fotowoltaiczne, system retencji wody deszczowej w celu ponownego wykorzystania jej do podlewania zieleni oraz infrastruktura do ładowarek samochodów elektrycznych.

Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>

– Dotychczas koncentrowaliśmy się na realizacji naszych projektów w atrakcyjnych lokalizacjach, o miastotwórczym charakterze. Wyróżniała je przemyślana architektura. Aktualnie do naszej strategii dodaliśmy także realizację w duchu zrównoważonego rozwoju. Panoramiqa spełnia warunki inwestycji ekologicznej, dzięki czemu nasi klienci mogą ubiegać się o kredyty na preferencyjnych warunkach, które w tej chwili są dostępne na rynku – powiedział Wojciech Smolak Dyrektor Sprzedaży i Marketingu w BPI Real Estate Poland.


Budowa inwestycji BPI Real Estate Poland znajduje się obecnie na etapie wylewania płyty fundamentowej oraz zbrojenia ścian podziemia. Zakończenie budowy planowane jest na IV kwartał 2024 r. Generalnym wykonawcą Panoramiqi jest firma CFE Polska, która wchodzi w skład tej samej grupy kapitałowej co BPI Real Estate Poland.