Data dodania: 28/11/2019

Qubus Hotel przymierza się do rozpoczęcia realizacji nowej inwestycji. Czterogwiazdkowy hotel pojawi się w centrum Katowic, a do jego budowy zostaną użyte biodegradowalne oraz odnawialnych materiały i tworzywa.

Nowy hotel będzie działał w ramach sieci Qubus - stanie się 12 obiektem tej marki. Inwestycja powstanie w Katowicach przy ulicy Moniuszki, poprowadzi ją firma Hotel Inwest. Projekt obiektu wykonała Pracownia Architektoniczna Czora&Czora, designem zajmie się studio architektury wnętrz MIXD.

Qubus Hotel w Katowicach będzie gotowy w kwietniu 2021 roku.

– W nowym hotelu skoncentrujemy się na eko rozwiązaniach i wyjątkowym designie, w taki sposób aby za niecałe 18 miesięcy zaproponować gościom wyjątkowo przyjazny dla interakcji społecznych i odpoczynku obiekt biznesowy – podkreśla Artur Hajduk, prezes sieci Qubus Hotel.

Na powierzchni 5500 mkw. zaplanowano 97 pokoi, lobby, restaurację z barem oraz sale bankietowo-konferencyjne i strefę fitness. W hotelu zaprojektowany został także zielony taras z widokiem na rzekę Rawę, powstanie także garaż podziemny. Rozpoczęcie prac budowlanych nastąpi jeszcze w listopadzie tego roku, a ich koniec planowany jest na kwiecień 2021 roku.

– W tym momencie dopracowujemy szczegóły dotyczące materiałów wykończeniowych, testujemy trwałość zaproponowanych nam przez architektów rozwiązań. Do budowy i aranżacji użyjemy biodegradowalnych oraz odnawialnych materiałów i tworzyw – dodaje Maciej Pabisz, dyrektor operacyjny Qubus Hotel. – Aranżując przestrzeń skorzystamy z mebli i dodatków od polskich producentów, nawiążemy współpracę z miejscowymi artystami i w ten sposób zaproponujemy naprawdę przyjazny, kameralny hotel biznesowy.