Data dodania: 11/05/2022

Vastint Poland otrzymał pozwolenie na użytkowanie dla biurowca K2 w Gdyni. Obiekt o powierzchni najmu 11 400 mkw. nawiązuje do modernizmu i architektury okrętowej, został zaprojektowany zgodnie z kryteriami certyfikacji środowiskowej LEED.

Budynek K2 powstał w Gdyni przy ul. Kieleckiej. Inwestorem i deweloperem kompleksu jest spółka Vastint Poland, za projekt architektoniczny odpowiada pracownia APA Wojciechowski. Proces budowlany prowadzony był przez firmę wykonawczą CFE Polska.

Pierwszy najemca wprowadzi się do biurowca K2 w Gdyni we wrześniu tego roku. Fot. Vastint Poland

– To bardzo udany projekt, który doskonale wpisuje się w krajobraz Gdyni, nawiązując do historii tego miasta i jego wyjątkowej architektury. Oprócz spójności z urbanistyką, chcieliśmy również zapewnić najemcom jak najbardziej elastyczne możliwości aranżacji wnętrz, a co za tym idzie - najbardziej komfortowe warunki pracy – komentuje Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający, Vastint Poland.

Projekt architektoniczny budynku odwołuje się do gdyńskiej tradycji modernistycznej. Wyróżnia go m.in. typowa dla białej, gdyńskiej zabudowy kolorystyka elewacji oraz rytmiczne rozmieszczone pionowe panele, których kształt stanowi odniesienie do architektury okrętowej, w szczególności obecnego w Gdyni stylu „Streamline” lat 30. – Białe panele obrazują żagle na wietrze.  Dzięki temu ta minimalistyczna elewacja stała się dynamiczna. Wygląda inaczej w zależności od tego pod jakim kątem się na nią patrzy, a dodatkowo, w zależności od pory dnia inaczej układają się na niej cienie – zaznacza Dżafar Bajraszewski, architekt z trójmiejskiego oddziału pracowni APA Wojciechowski Architekci.

Budynek K2 powstał w Gdyni przy ul. Kieleckiej. Fot. Vastint Poland.

Sześciopiętrowy budynek oferuje ponad 11 400 mkw. biur, lobby oraz dwukondygnacyjną halę garażową ze 136 miejscami postojowymi i szatniami dla rowerzystów. Jednoślady swoje miejsca postojowe będą miały również od strony tylnego dziedzińca, na którym znajdzie się 50 ponad dwudziestoletnich brzóz.– Budynek ma charakterystyczny kształt litery „H”. Taki układ zapewnia, że przestrzeń wewnątrz budynku jest dobrze doświetlona z każdej strony i daje bardzo szerokie możliwości aranżacji powierzchni biurowej. Po części jest to również efekt wykorzystania wielkogabarytowych betonowych prefabrykatów stropowych. Nie jest to powszechnie stosowane rozwiązanie, ale dzięki niemu rozpiętość skrzydła piętra dochodzi do 16 metrów i jest całkowicie wolna od słupów czy innych elementów konstrukcyjnych – dodaje Tomasz Okuszko, Project Manager Vastint Poland.


Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>

Biurowiec spełnia wymogi certyfikacji środowiskowej LEED. Materiały i rozwiązania techniczne zapewniają wysoki standard przestrzeni biurowej, dodatkowo pozwolą na oszczędność zużycia energii elektrycznej i wody oraz kontrolę jakości powietrza.