Data dodania: 30/04/2021

Kilka tygodni od startu budowy centrum magazynowo-produkcyjne GLP w Lędzinach na Górnym Śląsku pozyskało pierwszego najemcę. To przedsiębiorstwo Eurotherm Poland.

 GLP Lędziny Logistics Centre może zostać rozbudowane nawet do 110 tys. mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej.


GLP Lędziny Logistics Centre to jedna z najnowocześniejszych inwestycji tego typu w Polsce, realizowana zgodnie z wymogami certyfikacji ekologicznej BREEAM na poziomie „very good”. Tuż przy trasie ekspresowej S1 powstaje obecnie pierwsza hala o powierzchni 37 tys. mkw. wraz z wygodnym zapleczem biurowym.

Pierwszym użytkownikiem budynku został zakład produkcyjny Eurotherm Poland z grupy Schneider Electric – producent elektronicznych przyrządów kontrolno-pomiarowych, sterowników, rejestratorów i kontrolerów mocy. W transakcji najemcy doradzała firma Colliers.


Projekt w Lędzinach jest realizowany zgodnie z GLP Design Standard. Budynki wyróżnią się wysokością 12 metrów, strefą kompletacji pogłębioną do 24 metrów i doświetloną światłem słonecznym, jak również przygotowaniem dachu do instalacji paneli fotowoltaicznych. Montaż maszyn i linii produkcyjnych umożliwi zwiększona nośność posadzki (7,5 tony/mkw.). Wsród rozwiązań sprzyjających energooszczędności jest też system Smart Metering, pozwalający klientom na bieżąco kontrolować zużycie mediów.

Pierwszy etap GLP Lędziny Logistics Centre będzie gotowy w połowie 2021 roku. Docelowo, w zależności od zapotrzebowania, może tu powstać nawet ponad 110 tys. mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej.