Data dodania: 11/10/2021

Deweloper Victoria Dom wprowadza kolejny projekt na rynku niemieckim. W Berlinie zaplanowano kameralną inwestycję Pano, która pomieści 33 mieszkania.


Victoria Dom rozpoczyna w Berlinie kolejną inwestycję. Projekt Pano położony jest w północno-wschodniej części miasta. Nowy budynek przy Schöneicher Strasse składa się z 33 lokali -2, -3 i -4 pokojowych o powierzchni od 45 do 133 mkw. Wolnostojący, 6-kondygnacyjny nowy budynek charakteryzuje się nowoczesną architekturą. Wokół powstaną tereny rekreacyjne i plac zabaw dla dzieci. Na terenie obiektu znajdują się również 33 miejsca parkingowe dla rowerów.

– W Niemczech rozwijamy się bardzo dynamicznie. Niedawno wprowadziliśmy do oferty piękny projekt w Lipsku, który będzie wpisywał się w starą XIX-wieczną zabudowę tego miasta. Teraz uruchamiamy naszą kolejną inwestycję w Berlinie. Pano jest bardzo funkcjonalnym i ładnym architektonicznie projektem mieszkaniowym w szybko rozwijającej się dzielnicy Lichtenberg. To nasze drugie przedsięwzięcie w tej okolicy. Poprzednia inwestycja - Berkenbruecker Steig - jest już prawie całkowicie sprzedana - powiedział Waldemar Wasiluk, wiceprezes Victoria Dom. Przekazanie gotowych lokali planowane jest w 2023 roku.  

Na rynku niemieckim spółka rozpoczęła ekspansję w 2016 r. wchodząc ze swoją ofertą w pierwszej kolejności do Berlina, a następnie w 2020 roku także do Lipska. Dotychczas zrealizowane zostały dwa projekty w Berlinie. Aktualnie w przygotowaniu i realizacji jest łącznie 7 inwestycji oferowanych w obu niemieckich aglomeracjach.