Data dodania: 10/01/2020

Warszawski deweloper zakontraktował w 2019 r. rekordową liczbę 1570 mieszkań, o 50% więcej niż w poprzednim roku. Zarząd Victoria Dom zakłada dalszy dynamiczny wzrost, w 2020 roku planuje sprzedać około 2000 mieszkań.

Firma Victoria Dom sprzedała w 2019 roku 1570 mieszkań. Oznacza to 50% wzrost w porównaniu do poprzedniego roku, kiedy zakontraktowano 1055 lokali. W samym czwartym kwartale minionego roku podpisano 441 umowy względem 348 w tym samym okresie 2018 roku.

– Czwarty kwartał minionego roku był dla nas bardzo udany. Kontynuowaliśmy dynamiczny wzrost sprzedaży realizowany także w poprzednich okresach. Cały czas odczuwamy silny popyt na rynku pierwotnym. Po kilkunastoprocentowym wzroście cen mieszkań, z którym mieliśmy do czynienia w minionym roku, wchodzimy obecnie w okres stabilizacji. Ustabilizowały się także koszty materiałów budowlanych oraz generalnego wykonawstwa. Konkurencja w branży deweloperskiej, szczególnie w dużych aglomeracjach, pozostaje bardzo mocna. Dobrze się jednak z tym czujemy. Nasze mieszkania oferowane w dobrej relacji jakości do ceny, są bardzo chętnie wybierane przez klientów – powiedział Waldemar Wasiluk, wiceprezes Victoria Dom.

Deweloper zakłada zwiększenie skali działania, w 2020 roku zamierza sprzedać ok. 2000 mieszkań. – W bieżącym roku nie zamierzamy zwalniać tempa. Regularnie wprowadzamy do oferty nowe atrakcyjne projekty. W przygotowaniu mamy kolejne inwestycje w Warszawie, ale chcemy też wejść na nowe rynki w Polsce. W tym roku zakładamy rekordową sprzedaż na poziomie około 2000 mieszkań. Cały czas utrzymujemy jednocześnie bogaty bank ziemi, na którym możemy dostarczać stałą ofertę przez co najmniej kolejnych kilka lat – dodał Waldemar Wasiluk.

Zarząd Victoria Dom dobrze ocenia swoją działalności na rynku niemieckim. – Biznes niemiecki bardzo dobrze się rozwija. Także na tym rynku widzimy silny popyt. W przygotowaniu mamy kolejne projekty w Berlinie, które są dobrze przyjmowane przez klientów – stwierdził Waldemar Wasiluk.