Data dodania: 24/11/2021

Przy ul. Ptasiej w Gdańsku, w obrębie zielonej części dzielnicy Chełm powstanie najnowsza inwestycja Develii. Kameralne osiedle Via Flora będzie realizowane w dwóch etapach i pomieści ponad 150 mieszkań.

Via Flora - szóste osiedle Develii w Gdańsku.


Via Flora to osiedle składające się z czterech 4-piętrowych budynków o klasycznej, modernistycznej architekturze. Autorem projektu architektonicznego jest pracownia 3A Studio. W pierwszym etapie inwestycji powstanie 68 mieszkań. W ofercie znalazły się zarówno kawalerki od 32 mkw. powierzchni, jak i przestronne, 96-metrowe lokale 4-pokojowe. Ukończenie pierwszego etapu planowane jest na lipiec 2023 r. Druga faza projektu z 88 mieszkaniami zostanie wprowadzona do sprzedaży na początku przyszłego roku.

Do mieszkań na parterze będą przylegały ogródki, a do lokali na wyższych kondygnacjach - przeszklone balkony. Deweloper deklaruje zastosowanie energooszczędnych materiałów budowlanych. Na terenie osiedla powstaną także ogrody deszczowe – specjalne tereny, obsadzone ozdobną roślinnością. 

Do dyspozycji mieszkańców Via Flora oddane zostaną podziemne hale garażowe z pomieszczeniami na jednoślady, naziemne miejsca parkingowe oraz stanowiska dla rowerów. Przestrzenie wspólne pomiędzy budynkami urozmaicą alejki spacerowe, place zabaw czy plenerowa siłownia.

Via Flora to jedna z sześciu inwestycji Develii w Gdańsku. W ofercie dewelopera wciąż znajdują się: Baltea Apartments na Przymorzu, Osiedle Latarników na Letnicy, Marinus w Brzeźnie, Szmaragdowy Park na Łostowicach oraz Przy Alejach na Zaspie.