Data dodania: 07/01/2020

Nowy biurowiec w Gdyni będzie nosił nazwę K2, a jego elewacja będzie nawiązywać do żagli. Vastint Poland podpisał właśnie kontrakt z generalnym wykonawcą inwestycji.

Firma CFE Polska jest wykonawcą K2 - biurowca Vastint Poland w Gdyni.


Biurowiec K2 zostanie wzniesiony w Gdyni na działce przy skrzyżowaniu ulicy Kieleckiej z ulicą Śląską. Projekt inwestycji powstał we współpracy z pracownią architektoniczną APA Wojciechowski. – Przy projektowaniu budynku stawialiśmy przede wszystkim na komfort naszych najemców. Oczekiwany standard został osiągnięty dzięki nowoczesnemu projektowi architektonicznemu, przemyślanemu rozkładowi powierzchni poszczególnych pięter oraz rozwiązaniom zapewniającym przyjazne i zdrowe środowisko wewnętrzne – mówi Maciej Kandybowicz, Leasing Manager w firmie Vastint Poland.

Sześciokondygnacyjny budynek zaoferuje 11 400 mkw. powierzchni najmu, swoją formą i detalem nawiązuje do architektonicznej tradycji modernizmu. Modułowa, powtarzalna elewacja składa się z białych, obłych profili. Ich kształt stanowi odniesienie do żagli i architektury okrętowej.

Zarejestruj się na bezpłatny, 14-dniowy okres testowy bazy projektów i firm budowlanych.

Na najniższej kondygnacji biurowca znajdzie się recepcja oraz lobby z nieformalnymi i wygodnymi strefami współpracy i spotkań. Dwukondygnacyjny podziemny parking pomieści 136 aut, do dyspozycji rowerzystów oddane zostaną stojaki rowerowe na zewnątrz budynku oraz szatnie z prysznicami w hali garażowej. Zastosowane w projekcie materiały i rozwiązania techniczne pozwolą na osiągnięcie podwyższonej wydajności w zakresie oszczędzania zużycia energii elektrycznej i wody oraz kontroli jakości powietrza. Biurowiec spełnia wymogi certyfikacji środowiskowej LEED.

Wykonawcą inwestycji została firma CFE Polska. Prace budowlane rozpoczną się już na początku tego roku, a planowane zakończenie inwestycji przewidziane jest w połowie 2022.