Data dodania: 25/06/2020

Rozpoczęła się sprzedaż pierwszego projektu mieszkaniowego Vastint w Polsce. Na przestrzeni najbliższych 7 lat spółka zamierza wybudować w naszym kraju ponad 5000 mieszkań. W przygotowaniu są inwestycje w Gdańsku, Gdyni, Poznaniu i Warszawie.

Osiedle Riverview w Gdańsku to pierwsza inwestycja mieszkaniowa Vastint w naszym kraju. Zespół siedmiu budynków mieszkalno-usługowych ubiega się o pierwszy w Polsce certyfikat LEED dla projektu mieszkaniowego. Łącznie zostało oddanych do użytkowania 282 lokali, gotowych do zamieszkania od zaraz. Mieszkania posiadają podłogi, sprzęt AGD w zabudowie kuchennej, szafy wnękowe, wykończone łazienki, a nawet pralki. Deweloper rozpoczął sprzedaż dopiero po oddaniu do użytku całej inwestycji - 17 czerwca br. Obecnie dostępna jest już tylko połowa z 282 mieszkań.

Riverview - pierwszy projekt mieszkaniowy Vastint w Polsce. W planach jest drugi etap inwestycji.

– Czerpiąc ze skandynawskich doświadczeń, chcemy zmienić myślenie o sektorze mieszkaniowym w Polsce, gdzie tzw. stan deweloperski to nadal sztandarowy produkt firm deweloperskich. Wprowadzając na rynek ofertę Riverview, pokazujemy, że można kupić mieszkanie w dobrej cenie i z dobrym wyposażeniem, a co ważniejsze, cieszyć się nim od pierwszego dnia po zakupie. Podobną strategię Vastint wdrożyło na Łotwie i Belgii, w Polsce objęte będą nią wszystkie planowane projekty mieszkaniowe firmy – mówi Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający Vastint Poland.

Plany Vastint na polskim rynku to budowa 5000 mieszkań na przestrzeni 7 lat. W fazie przygotowań jest drugi etap osiedla Riverview w Gdańsku - powstanie na tyłach zabudowanej w pierwszym etapie działki. Zagospodarowane zostaną stare budynki po zakładach biurowych, w których planuje się m.in. funkcje usługowe i gastronomiczne. W drugim etapie Riverview przewidziano ponad 800 mieszkań. Ich budowa rozpocznie się prawdopodobnie w 2021 r. W Trójmieście planowana jest także realizacja części mieszkaniowej obok zrealizowanego już kompleksu biurowo-hotelowego Gdynia Waterfront. W dwóch budynkach znajdzie się 120 mieszkań.

W Poznaniu Vastint przygotuje dwie inwestycje. Pierwsza to Portowo - na 15-hektarowym terenie zlokalizowanym nad rzeką Wartą, przy Rondzie Starołęka. Ofertę 1700 mieszkań uzupełnią tereny zielone oraz przystań rzeczna dla jachtów motorowych i kajaków. Drugi poznański projekt to Stara Rzeźnia. Na obszarze ok. 5,5 ha dawnych zakładów mięsnych wyrośnie wielofunkcyjny kompleks. Po rewitalizacji zabudowań z przełomu XIX i XX wieku powstanie w nich ogólnodostępna przestrzeń o funkcjach handlowych i artystyczno-wystawienniczych. Na pozostałej części działki przewidziano funkcje hotelowe, biurowe i mieszkalne z elementami usług. Powierzchnia zabudowy kompleksu wyniesie około 70 000 mkw. Gigantyczną działkę pod zabudowę mieszkaniową Vastint  ma również w Warszawie. W pobliżu lotniska Chopina posiada teren o powierzchni 14 ha. Jak informuje w rozmowie z Kompasem Inwestycji Ewa Łydkowska, Marketing Manager Vastint Poland, należy się spodziewać, że jako pierwsze będą realizowane projekty: Waterfront II w Gdyni i Portowo w Poznaniu.