Data dodania: 25/05/2022

CitySpace, operator biur serwisowanych, powiększa bazę biur na wynajem w stolicy Dolnego Śląska o kolejne 400 nowych stanowisk pracy. Łącznie we Wrocławiu ma już 1300 biurek, a w całej Polsce – 3500. Nowa lokalizacja CitySpace to biurowiec MidPoint71.

14-kondygnacyjny budynek MidPoint71 znajduje się przy ul. Powstańców Śląskich we Wrocławiu. Biurowiec został zaprojektowany zgodnie z wymaganiami certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent, co oznacza, że jest przyjazny dla środowiska i zapewnia odpowiedni poziom komfortu użytkownikom. Najnowsze biura elastyczne CitySpace MidPoint to 3500 mkw. powierzchni i 400 różnego rodzaju stanowisk pracy – od gabinetów, przez sale konferencyjne, po hot-deski. Powierzchnia ma być wielofunkcyjna, przyjazna dla użytkowników i dostosowana do potrzeb różnych najemców: od freelancerów oraz start-upów aż po korporacje. Operator oficjalnie zapowiedział otwarcie na 1 lipca.


MidPoint71, inwestycja Echo Investment we Wrocławiu

– MidPoint to projekt z ambicją bycia jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków biurowych we Wrocławiu. Elastyczne rozwiązania dla biznesu od CitySpace to gwarancja zwiększenia atrakcyjności całego obiektu i stworzenia dzięki temu kompleksowej oferty, którą doceniają także inni najemcy – mówi Katarzyna Kubicka, dyrektor regionalny Echo Investment.

CitySpace MidPoint to czwarta lokalizacja operatora w stolicy Dolnego Śląska. We Wrocławiu firma ulokowała biura w centrum miasta lub przy największych punktach przesiadkowych. Są to: Nobilis Business House przy ul. Curie-Skłodowskiej (277 stanowisk pracy), Aquarius Business House przy ul. Swobodnej (289 stanowisk pracy) i niedawno otwarty West 4 Business Hub przy ul. Na Ostatnim Groszu (390 miejsc pracy).
– Wrocław to bardzo chłonny rynek, nazywany często polską Doliną Krzemową. Branża IT jest tu dominująca, a firmy, zarówno te będące międzynarodowymi korporacjami, jak i start-upy, poszukują cały czas nowych biur, w których ich pracownicy będą czuli się dobrze – zrelaksowani, ale jednocześnie pozytywnie zmotywowani do pracy – mówi Lisa Zettlin, dyrektor zarządzająca CitySpace.


Łączna powierzchnia biur CitySpace we Wrocławiu to 10 tys. mkw., z czego wynajętych jest aż 82 proc. Aktualnie pracuje tam 51 firm, a każda wynajmuje średnio 15 stanowisk pracy.

CitySpace w Polsce

CitySpace posiada w Polsce 12 biur o łącznej powierzchni blisko 50 tys. mkw. – we Wrocławiu (4 lokalizacje), Warszawie (4 lokalizacje), Katowicach (2 lokalizacje), Krakowie (1 lokalizacja) i Gdańsku (1 lokalizacja). Najemcy do wyboru mają biura prywatne, hot-deski, biurka dedykowane i biurka wirtualne. CitySpace oferuje nie tylko elastyczną przestrzeń, ale również elastyczne formy najmu – od miesięcznej umowy aż po kontrakty na czas nieokreślony.Najemcami CitySpace są przede wszystkim firmy świadczące usługi finansowe, prawnicze, marketingowe, IT i HR. Wrocławskie, katowickie i krakowskie lokalizacje biur CitySpace wybierają chętnie międzynarodowi klienci z branży transportowej, spedycyjnej czy budowlanej, które w ramach outsourcingu otwierają w CitySpace swoje pierwsze polskie oddziały.