Data dodania: 19/06/2017

Deweloper powierzchni usługowych i handlowych ogłosił nową strategię. Spółka rozbuduje portfolio o wielofunkcyjne projekty Multitower. Będą to obiekty łączące handel, mieszkania i biura. Tower Investments będzie rozwijać również swoją markę Shopin. Do 2022 roku powstanie pod tą marką 20 obiektów.

Spółka Tower Investments nie rezygnuje z realizacji projektów deweloperskich dla sieci usługowych i handlowych. W tym roku zakończy budowę sześciu. Do 2022 roku zamierza zbudować ich 50. - Pracujemy dla największych sieci handlowych w Polsce, w ostatnich latach rozszerzyliśmy działalność o kooperację z nowymi kontrahentami. Rynek wciąż jeszcze nie jest nasycony w porównaniu do innych krajów, a dyskonty to wiodący format sklepów w Polsce. W tej branży mamy gwarancję 10 lat równej ekspansji – przekonuje Bartosz Kazimierczuk, prezes Tower Investments.

Spółka stawia również na innowacyjny projekt Multitower. Do 2022 roku planuje zbudować ich 10. Będą to wielofunkcyjne obiekty usługowo-mieszkaniowe. Pierwszy – testowy projekt powstanie w Tychach, gdzie na piętrach 5-12 przewidziano mieszkania, na kondygnacjach 1-4 znajdą się biura, natomiast na parterze powstanie pasaż handlowy. Pod koniec roku zostanie złożony wniosek o pozwolenie na budowę. Inwestycja ma być gotowa w II kwartale 2019 roku.

– Ceny gruntów, zwłaszcza w Warszawie, są tak wysokie, że nieopłacalne jest budowanie samej części handlowej. Powinna być połączona z innymi funkcjami. Pozwala to optymalnie wykorzystać działkę. Warunkiem jest aby były to obiekty dobrze zaprojektowana, a część mieszkalna odpowiednio odseparowana od reszty. Poza Tychami w przygotowaniu mamy kolejny projekt – w Warszawie. Obejmie 1500 mkw. powierzchni handlowej oraz 6000 mkw. mieszkalnej. Będzie realizowany we współpracy z deweloperem YIT – informuje Bartosz Kazimierczuk.

Multitower będzie rozwijany w dużych miastach – powyżej 100 tys. mieszkańców. Aktualnie spółka pracuje nad kolejnymi lokalizacjami w Warszawie. Tower Investments zapowiada również intensywny rozwój sieci parków handlowych Shopin, oraz nowych formatów: City Shopin i Shopin Mall. Obecnie pod marką Shopin funkcjonują cztery parki: w Garwolinie, Płocku i Łodzi. – Od debiutu na New Connect dynamicznie wzrosło tempo rozwoju naszych projektów Shopin. Obecnie w przygotowaniu są obiekty m.in w Jaśle, Pleszewie, Mrągowie, Świebodzicach, Tychach. Już teraz mamy lokalizacje na 5 parków, zakładamy, że do 2022 będzie ich 20 – mówi prezes Tower Investments.

W 2018 roku ma ruszyć budowa inwestycji w Pleszewie i Mrągowie. Tower Investments planuje także stworzenie funduszu skomercjalizowanych nieruchomości (REIT), po wejściu w życie ustawy regulująca funkcjonowanie takich spółek w Polsce. Fundusz ma być oparty na dużej liczbie niewielkich obiektów, z długimi umowami najmu z klientami sieciowymi, co pozwali na zbudowanie stabilnego portfela nieruchomości.

Jesienią br. Tower Investments planuje przeniesienie notowań akcji na rynek główny GPW i emisję do 300.000 nowych akcji, pod warunkiem właściwej wyceny. Zarząd spółki chce pozyskać co najmniej 30 mln zł. W najbliższych dniach spółka złoży prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego.