Data dodania: 02/01/2020

Śląski deweloper zakończył 2019 rok z pięcioma inwestycjami mieszkaniowymi w budowie. Spółka TDJ Estate analizuje potencjał rynków w Krakowie i Warszawie, przygotowując się do ekspansji poza Górnym Śląskiem.

– Wzmacniamy obecność na Górnym Śląsku, a zarazem analizujemy inne rynki regionalne. Nabyliśmy nowe grunty, m.in. Bielsku-Białej, biurowiec w Krakowie, i pracujemy nad kolejnymi inwestycjami. Ekspansja geograficzna to jeden z naszych kluczowych celów na 2020 rok – mówi Maciej Wójcik, partner zarządzający w TDJ Estate.

W 2019 r. inwestor rozpoczął budowę Pierwszej Dzielnicy w Katowicach, w bezpośrednim sąsiedztwie Strefy Kultury. Koncepcję architektoniczną i urbanistyczną inwestycji opracowała pracownia Medusa Group. W pierwszym etapie powstają trzy 12-kondygnacyjne budynki. W ofercie znalazło się 265 mieszkań i 13 lokali usługowych. W minionym roku deweloper rozbudowywał Osiedle Franciszkańskie w Katowicach: oddano do użytkowania dwa nowe budynki, prowadzono intensywne prace przy realizacji V fazy inwestycji, która obejmuje aż dziewięć budynków z 401 mieszkaniami. W planach są kolejne etapy inwestycji.

Powiększy się także projekt Zielona Dolina w Zabrzu. Pierwsza faza osiedla, z czterema budynkami na 104 mieszkania, jest już bliska ukończenia. Konkurs na koncepcję architektoniczno-urbanistyczną kolejnych etapów inwestycji zwyciężyła pracownia Franta Group z Katowic.

– Analizy górnośląskiego rynku mieszkaniowego jednoznacznie potwierdzają duży potencjał regionu. Rynek wciąż pozostaje nienasycony, a wraz z rozwojem gospodarczym metropolii i pojawianiem się nowych centrów biznesu, potrzeby mieszkaniowe rosną. Stąd nasza duża aktywność na tym obszarze, połączona z chęcią uzupełniania regionalnej oferty o lokale premium – komentuje Maciej Wójcik.  W 2020 roku deweloper planuje wystartować z nową inwestycją w południowej części Katowic.