Data dodania: 12/06/2019

Blisko 200 mln zł będzie kosztować rewitalizacja kolejowej linii z Wrocławia do Świdnicy przez Sobótkę. Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku i obejmą m.in. modernizację 60 km trasy.

W ramach Krajowego Programu Kolejowego, PKP Polskie Linie Kolejowe podpisały umowę na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych związanych z rewitalizacją linii kolejowej nr 285 na odcinku Wrocław Główny - Świdnica Przedmieście, wraz z linią 771 Świdnica Przedmieście – Świdnica Miasto. Wartość kontraktu wynosi 199,7 mln zł netto. Umowa przewiduje wykonanie dokumentacji projektowej oraz uzyskanie pozwoleń i decyzji koniecznych dla przeprowadzenia prac. Wykonawcą robót jest konsorcjum firm Schweerbau GmbH i SBM.

Na 14 przystankach między Wrocławiem a Świdnicą powstaną nowe perony, odpowiednio oświetlone i oznakowane. W planach jest także przebudowa 39 przejazdów kolejowo-drogowych, zaś prace modernizacyjne na 60 km odcinku trasy umożliwią przejazd pociągów z prędkością 80 - 100 km/godz.

Jak podaje PKP PLK, w tym roku zaplanowano prace na odcinku Sobótka Zachodnia – Świdnica Miasto. Kolejne roboty na trasie Sobótka Zachodnia – Wrocław Główny przewidziano na 2020 r. Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest na przełomie 2020 i 2021 r.