Data dodania: 11/09/2020

Grupa inwestycyjna Von der Heyden Group rozpoczyna budowę 117,5-metrowego wysokościowca Andersia Silver. Będzie on najwyższym poznańskim budynkiem biurowym po Andersia Tower.

Andersia Silver został zaprojektowany przez Pracownię Architektoniczną Ewy i Stanisława Sipińskich.


Generalnym wykonawcą wieżowca, realizowanego przez należącą do Grupy spółkę będącą joint venture pomiędzy First Polish Real Estate B.V. i Miastem Poznań, jest firma budowlana Porr. Andersia Silver to czwarty i ostatni etap zabudowy placu Andersa w Poznaniu. 

Budynek Andersia Silver, zaprojektowany w Pracowni Architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich, będzie posiadał 25 kondygnacji nadziemnych i 3 kondygnacje podziemne na ponad 244 miejsc parkingowych. Wielofunkcyjny obiekt komercyjny będzie miał blisko 40 000 mkw. powierzchni użytkowej, w której przeważać będzie powierzchnia biurowa. Budynek ma otrzymać certyfikat LEED na poziomie „gold”. Zakończenie prac jest planowane na pierwszą połowę 2023 r.

Budynek Andersia Silver uzupełni panoramę wieżowców miasta Poznań na Placu Andersa. Łączna wartość inwestycji przekroczy ćwierć miliarda euro.

 Ukończenie budynku Andersia Silver będzie jednocześnie oznaczać sfinalizowanie projektu deweloperskiego i współinwestorskiego prowadzonego przez Von der Heyden Group i Miasto Poznań, po Poznańskim Centrum Finansowym, Andersia Tower i Andersia Business Center zrealizowanych odpowiednio w 2001, 2007 i 2012 roku.

Zlecenia budowlane w zasięgu ręki. Zarejestruj się na bezpłatny, 7-dniowy okres testowy bazy inwestycji i firm budowlanych.

– Z wielką przyjemnością obserwuję rozpoczęcie projektu Andersia Silver, ostatniego dodatku do placu Andersa. Od ponad dwóch dekad dążymy do osiągnięcia tego, czym jest dziś Poznań: tętniącej życiem, zorientowanej na społeczność lokalizacji ze strukturą najemców klasy A i wyjątkową okazją dla firm do zajęcia miejsca przy jednej z głównych arterii miasta. To także początek wielkiego finału, bardzo udanego partnerstwa publiczno-prywatnego, z którego jesteśmy dumni. Trawa ono obecnie ponad 24 lat, co mówi samo za siebie – komentuje Sven von der Heyden, prezes i założyciel Von der Heyden Group.