Data dodania: 19/01/2021

Równolegle z trwającymi pracami budowlanymi pierwszego etapu kompleksu Sol Marina w Gdańsku spółka Dekpol Deweloper realizuje budynek przyszłego condohotelu. W obiekcie, którego elewacja zyska kształt żagla, znajdzie się 130 pokoi oraz strefa relaksu.

Condohotel Sol Marina, część mieszkaniowego kompleksu spółki Dekpol Deweloper.


Sol Marina powstaje w nadmorskiej części Gdańska, tuż nad brzegiem ujścia Martwej Wisły do Bałtyku i zaledwie 500 metrów od Wyspy Sobieszewskiej. Dekpol Deweloper w ramach kompleksu wprowadził do sprzedaży 130 pokoi o powierzchniach od 22 do 32 mkw. Każdy z oferowanych w ramach condohotelu Sol Marina lokali zostanie w pełni wykończony i wyposażony. Aranżacja wnętrz będzie nawiązywać do lokalnej architektury. Obiektem zarządzać będzie podmiot odpowiedzialny za funkcjonowanie hoteli i apartamentów sieci Grano.

Lokale powstaną w dominującym na terenie całej inwestycji 11-kondygancyjnym budynku, w którym poza pokojami hotelowymi przygotowana będzie strefa rekreacyjna z basenem. Zaplanowano również lobby z recepcją, restaurację, gabinety SPA, salę fitness i centrum konferencyjno-biznesowe. Oddanie do użytkowania obiektu hotelowego planowane jest na I kwartał 2023 roku.

Złożona z 3 etapów inwestycja Sol Marina przewiduje powstanie łącznie ponad 400 apartamentów oraz pokoi hotelowych. Aktualnie, w ramach budowanego od 2019 roku pierwszego etapu, powstają 92 lokale o powierzchniach od 30 do 85 mkw., których oddanie do użytku planowane jest już na II kwartał br. Projekt architektoniczny kompleksu został opracowany przy współpracy z biurami LSA oraz K&M Design i BO Projekty. Wnętrza zaprojektowane zostały przez pracownię Ideograf Pauliny Czurak. Funkcję generalnego wykonawcy pełni Dekpol Budownictwo.