Data dodania: 13/01/2022

W Soho by Yareal ruszyła sprzedaż kilkudziesięciu apartamentów w dwóch kameralnych budynkach - Neon i Rubin - powstających w ramach drugiego etapu inwestycji. Inwestycja mieszkaniowo-usługowa Yareal powstaje na warszawskiej Pradze Południe.

Rubin - jeden z dwóch nowych budynków na osiedlu Soho by Yareal na Pradze Południe w Warszawie.

Oferta mieszkaniowa w Soho by Yareal powiększyła się o 55 apartamentów wyeksponowanych na blisko 300-metrowy park linearny, stanowiący zieloną oś wielofunkcyjnego kompleksu. Dwa centralnie zlokalizowane apartamentowce zostaną oddane do użytku pod koniec 2023 r. wraz z zieloną osią parkową. W budynku Neon, którego nazwa nanawiązuje do działającego w sąsiedztwie muzeum neonów, zamieszkają 34 rodziny. Budynek Rubin pomieści 21 apartamentów. W przypadku obu budynków zaprojektowano loggie, balkony i tarasy, a także przeszklenia zapewniające wnętrzom dużo światła dziennego.

– W Neonie powstanie 5 kondygnacji mieszkalnych, a do wnętrza będzie prowadzić wysokie na dwie kondygnacje wejście od strony parku linearnego. Apartamenty na najwyższym piętrze Neonu zaoferują mieszkańcom unikalne wnętrza, których wysokość osiągnie ponad 3,5 m. Z kolei mieszkańcy Rubina będą mieli niezwykły widok na park dzięki nietypowym wykuszom, powiększającym salony aż do krawędzi przeszklonych loggi. Budynki zostaną pokryte ceglanymi płytkami nawiązującymi do postindustrialnej historii Soho. Dzięki stonowanym odcieniom szarości i czerwieni będą tworzyć dobrze skomponowaną całość z odrestaurowanymi budynkami historycznymi, które zyskają nowe funkcje usługowo-handlowe – wyjaśnia Jacek Zengteler, dyrektor generalny Yareal.

W parterach apartamentowców bezpośrednio przylegających do zielonej osi Soho by Yareal znajdą się lokale użytkowe z ogródkami. We wnętrzach budynków, podobnie jak przed nimi, powstaną liczne miejsca do parkowania rowerów, ponieważ na terenie inwestycji preferowany będzie ruch pieszy i rowerowy, a ruch samochodowy zostanie niemal całkowicie wyeliminowany z terenu kompleksu. Przed apartamentowcami dominować będzie zieleń skomponowana z ponad 17 000 roślin, w tym ponad 100 drzew, spośród których ponad połowa zostanie przesadzona. W parku linearnym zostaną urządzone tereny rekreacyjne z górkami i naturalnymi placami zabaw. Roślinność tworząca skwery i trawniki będzie nawadniana przez wody opadowe, gromadzone i rozprowadzane przez zaplanowany system retencji.

W Soho by Yareal na ponad 5 hektarach powstaje największa z dotychczasowych inwestycji mieszkaniowych dewelopera. W pierwszym oddanym do użytku etapie zamieszkało już ponad 130 rodzin. Docelowo w dziesięciu nowoczesnych budynkach powstanie około 900 mieszkań o podwyższonym standardzie oraz apartamentów. Wielofunkcyjny kompleks będą tworzyły również starannie odnowione postindustrialne zabytki z usługami i handlem, które uzupełni nowa zabudowa mieszcząca m.in. oddzielną halę gastronomiczną, z restauracjami, kawiarniami i barami od strony ul. Mińskiej. Soho by Yareal sukcesywnie wypełnia życiem pofabryczne tereny w kwartale zamkniętym ulicami Mińską, Chodakowską, Żupniczą i Bliską. Ukończenie inwestycji w docelowym kształcie zaplanowano za około 5 lat.

Soho by Yareal posiada certyfikat BREEAM Communities, potwierdzający że inwestycja spełnia standardy jakości projektu urbanistycznego. W ramach certyfikacji został on wypracowany m.in. podczas konsultacji z lokalnym samorządem i z konserwatorem zabytków. Zastosowany przez Yareal model planowania złożonego zespołu wielofunkcyjnej zabudowy BREEAM Communities umożliwia ulepszenie, pomiar i ocenę społecznych, ekonomicznych oraz środowiskowych aspektów zrównoważonego budownictwa.