Data dodania: 16/10/2020

Budner Inwestycje otrzymał ostateczne pozwolenie na budowę mieszkań z kolejnej odsłony inwestycji Słoneczne Wzgórza w Gdańsku. Etap H ma być ósmą i jednocześnie ostatnią fazą rozbudowy osiedla.

Osiedle Słoneczne Wzgórza powiekszy się o ok. 200 mieszkań w ostatnim etapie.


Słoneczne Wzgórza są położone w gdańskim Ujeścisku. Podobnie jak w przypadku poprzednich faz inwestycji, również etap H, powstający przy zbiegu ulic Warszawskiej i Kołodzieja, to architektura realizowana w przyjaznej mieszkańcom skali. W czterech pięciokondygnacyjnych budynkach znajdzie się w sumie około 200 mieszkań o powierzchni od 31 do 82 mkw. i o zróżnicowanych układach. Odpowiednie nasłonecznienie lokali zapewnią duże przeszklenia i przestronne balkony. W podziemnej hali garażowej znajdą się 102 miejsca parkingowe, komórki lokatorskie i miejsca na rowery. Bezpośrednie otoczenie budynków zostanie zagospodarowane elementami nowoczesnej małej architektury wkomponowanej w zieleń. Na zielonym dziedzińcu zaprojektowano plac zabaw.

Budner Inwestycje ma 25-letnie doświadczenie, firma zrealizowała projekty w całej Polsce między innymi: Osiedle Boernerowo na warszawskim Bemowie, Apartamenty Piaseczno oraz Rezydencja Łowicka. W Trójmieście deweloper rozpoczął pierwsze inwestycje firma w 2008 roku, a poza Słonecznymi Wzgórzami odpowiada za projekty Star Tower w Letnicy oraz Oliva Koncept, realizowany w starej części Oliwy.