Data dodania: 11/01/2021

Spółka deweloperska SGI, która do tej pory zrealizowała w Łodzi trzynaście projektów mieszkaniowych, wraz z nowym rokiem wystartowała z pracami przy kolejnym, IV etapie osiedla Sokołówka. Najnowszy VIII-piętrowy budynek dostarczy 63 lokale.

 W IV etapie osiedla Sokołówka w Łodzi zaplanowano kolejny budynek.

Sokołówka to osiedle składające się w tym momencie z sześciu budynków. Pod koniec 2020 roku SGI otrzymało pozwolenie na budowę przedostatniego etapu inwestycji i rozpoczęło prace przygotowawcze do jego realizacji. Do sprzedaży trafi ponad 60 mieszkań 2, 3, 4 i 5-pokojowych o różnych metrażach od 52 do 123 mkw. Na ostatnich kondygnacjach znajdą się apartamenty o powierzchniach ponad 100 mkw. Hala garażowa zmieści ponad 90 miejsc parkingowych. Znajdą się tam również boksy dla rowerów.


– Wracamy do Łodzi po prawie półtorarocznej przerwie. Jesteśmy mocno związani z tym miastem, mamy doświadczenie w realizacji wysokiej jakości mieszkań na tym rynku i wiemy, czego oczekują klienci. Nasze dotychczasowe projekty cieszyły się dużą popularnością i dlatego postanowiliśmy kontynuować prace przy osiedlu Sokołówka. Rozpoczynamy budowę kolejnego, przedostatniego etapu tej inwestycji, której lokalizacja jest szczególnie doceniana przez osoby lubiące spokój i zieloną okolicę, przy jednoczesnej bliskości centrum – mówi Robert Stachowiak, Prezes Zarządu SGI.

Za projekt architektoniczny odpowiada szczecińska pracownia Mellon. Nowy etap kontynuuje koncepcję zabudowy całego osiedla Sokołówka jako zespół minimalistycznych budynków z jasnymi elewacjami oraz dużymi balkonami i tarasami. Zakończenie prac i przekazanie kluczy nowym właścicielom zaplanowane jest na połowę 2023 roku.