Data dodania: 09/07/2019

Firma Segro kupiła w podwrocławskich Biskupicach Podgórnych działkę o powierzchni ponad 17 ha. Na jej terenie już wkrótce powstanie Segro Logistics Park Wrocław.

Segro zbuduje trzeci park logistyczny w rejonie Wrocławia.

Docelowo w Segro Logistics Park Wrocław powstanie 75 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo-produkcyjnej, dostosowanej do potrzeb klientów reprezentujących różne branże. – Dzięki konsekwentnej polityce Segro nastawionej na rozwój, w wyniku kilkumiesięcznych prac nad projektem, doprowadziliśmy do finalizacji proces zakupu działki we Wrocławiu. Nasza obecność na południu miasta sprawia, że istotnie poszerza się oferta, którą kierujemy do naszych klientów. Aktualnie prowadzimy obiecujące rozmowy związane z pozyskaniem kolejnych, atrakcyjnych terenów inwestycyjnych w okolicy największych ośrodków miejskich, w których zlokalizowane są nasze parki logistyczne – wyjaśnia Bartosz Michalski, dyrektor Developmentu Segro.

Podobnie jak pozostałe nowopowstające obiekty Segro, projekt ten zostanie poddany ocenie BREEAM. – Nowa działka posiada pozwolenie na budowę co sprawi, że od momentu pojawienia się klienta zainteresowanego tą doskonałą lokalizacją, będziemy w stanie, w zaledwie kilka miesięcy, zrealizować skrojony na miarę jego potrzeb projekt deweloperski – mówi Joanna Janiszewska, dyrektor regionalny Segro.

To już trzeci park logistyczny Segro we Wrocławiu. Jako pierwszy powstał Segro Industrial Park Wrocław, położony na 10 hektarowej działce w północno-wschodniej części miasta, w pobliżu wjazdu na Autostradową Obwodnicę Wrocławia A8, z potencjałem rozbudowy do 35 000 mkw. Niedawno firma nabyła również park, o łącznej powierzchni 24 000 mkw., położony na południe od Wrocławia, który otrzymał nazwę Segro Industrial Park Wrocław 2.