Data dodania: 12/03/2019

Inwestycja magazynowo-biurowa Ideal Idea City Park uzyskała prawomocne pozwolenie na budowę, rozpoczęły się pierwsze prace budowlane. Kompleks powstanie na granicy Raszyna i Warszawy.

Budowa City Parku ruszyła na początku marca i będzie podzielona na dwa etapy. Spośród czterech hal obiektu dwie pierwsze z nich (H1 i H2) zostaną oddane do użytku w listopadzie br., jako zwieńczenie etapu I. Jest jednak możliwe, że harmonogram budowy zostanie skorygowany. Jeśli komercjalizacja będzie przebiegała w takim tempie, jak obecnie, inwestor bierze pod uwagę zrealizowanie trzech z czterech hal jednocześnie (H1, H2 i H3).

- Budowę realizujemy w trybie „project management”, czyli sami jesteśmy generalnym wykonawcą. Po różnych wcześniejszych doświadczeniach z generalnymi wykonawcami zewnętrznymi przy konstrukcji City Parku ponownie będziemy mieli stuprocentowy wpływ na cały harmonogram budowy – komentuje Jędrzej Dużyński, prezes Ideal Idea Formad. - Oprócz najlepszych rozwiązań technicznych, funkcjonalnych i biznesowych stale szukamy też czynników prospołecznych. Naszą ambicją jest nie tylko oferowanie hal najnowocześniejszych pod względem techniczno-użytkowym i biur w standardzie klasy A, ale chcemy, aby ludzie związani z City Parkiem pracowali tu z przyjemnością i nie traktowali tego miejsca jako tylko magazynu. Nie ukrywamy, że sprzyja nam pod tym względem także teren z Rowem Opaczewskim przebiegającym przez działkę. Do jednego z budynków będzie wiodła droga przez most, który chcemy estetycznie wkomponować w otoczenie.

Inwestor zapowiada, że w budynkach zostanie zastosowana duża izolacyjność akustyczna i termiczna - płyty warstwowe grubsze o ponad 30 mm od powszechnie stosowanych w tego typu obiektach. Duży nacisk w projekcie położono również na małą architekturę - na terenie City Parku powstaną uliczki, przewidziano dużo zieleni z nasadzeń, drzewa, ławki. Na ostatnim piętrze części biurowej w hali H1 znajdzie się zielony taras z trawą i stolikami. Na terenie inwestycji przewidziano ponad 20 proc. powierzchni biologicznie czynnej.