Data dodania: 26/01/2018

GDDKiA podpisała umowę na wykonanie koncepcji programowej dla rozbudowy DK7 na odcinku Płońsk - Czosnów. Przetarg na realizację inwestycji ma zostać ogłoszony w przyszłym roku. Jej całkowity koszt to 1,7 mld zł.

 

Wykonawcą koncepcji programowej DK7 na odcinku Płońsk - Czosnów jest firma Mosty Katowice. Wartość kontraktu wynosi ok. 4,7 mln zł, a czas realizacji to 12 miesięcy od dnia podpisania umowy. Zadaniem projektanta jest opracowanie dokumentacji zawierającej uszczegółowienia techniczne wskazane w decyzji środowiskowej, jak na przykład zajętość terenu pod przyszłą drogę ekspresową. Wykonane zostaną również badania konstrukcji mostu przez rz. Wisłę. Projektant przeprowadzi również szczegółowe badania warunków geologicznych. Trasa o długości ok. 35 km będzie miała dwie jezdnie po 3 pasy ruchu i przebiegnie przez powiat płoński i nowodworski. W ramach inwestycji powstaną węzły: Poczernin, Przyborowice, Załuski, Ostrzykowizna, Modlin, Błonie.

 

Jak podaje GDDKiA, w marcu 2019 r. ma zostać ogłoszony przetarg na realizację inwestycji w systemie „projektuj i buduj”, a podpisanie umowy z wykonawcą zaplanowano na grudzień przyszłego roku. Prace budowlane rozpoczną się w maju 2021 r. i zakończą w czerwcu 2023 r. Szacunkowy łączny koszt inwestycji, obejmujący dokumentację, wykup gruntów i budowę, wynosi 1,7 mld zł.