Data dodania: 11/09/2020

Spółka Budnex wprowadziła do sprzedaży drugi etap Porta Mare Baltica w Kołobrzegu. Deweloper powiększy osiedle o kolejne trzy apartamentowce, w których znajdą się łącznie 63 lokale.

Kołobrzeg to jedna z trzech nadmorskich miejscowości, w których Budnex aktualnie realizuje swoje inwestycje. Porta Mare Baltica położona jest 750 metrów od morza. Na kompleks nadmorskich apartamentów złoży się szesnaście trzypiętrowych budynków. Wszystkie apartamenty w pierwszych czterech budynkach zostały już sprzedane, stąd realizacja kolejnego etapu projektu. Kompleks Porta Mare Baltica w Kołobrzegu obejmie docelowo 16 budynków.

– Zainteresowanie nieruchomościami nad Bałtykiem od kilku lat systematycznie wzrasta. Widzimy to zarówno po naszych nadmorskich  projektach  jak i po liczbie konkurencyjnych inwestycji – mówi Dorota Zentkowska z biura sprzedaży Budnex. - Tegoroczna sytuacja związana z koronawirusem sprawiła jednak, że zainteresowanie nieruchomościami na cele rekreacyjne się zwielokrotniło. Ograniczenia w przemieszczaniu, zamknięte granice i restrykcje sanitarne spowodowały, że szukamy bezpiecznych miejsc wypoczynku. To jeden z powodów, dla których klienci z takim entuzjazmem przyjmują kolejne inwestycje. Chcą bowiem wypoczywać na  własnych zasadach i mieć bezpieczny azyl – dodaje. 


W kolejnych trzech budynkach Porta Mare Baltica znajdą się 63 apartamenty o powierzchni od 33 do 69 mkw. Wśród nich będą lokale 2-, 3- oraz 4-pokojowe. Do każdego mieszkania przynależy przynajmniej jeden balkon, największe lokale posiadają ich aż dwa - w tym jeden narożny.  


Inwestycja Porta Mare Marina w Dziwnowie została wprowadzona do oferty dewelopera w połowie zeszłego roku, budynek jest w końcowej fazie prac konstrukcyjnych, a blisko połowa apartamentów w tej lokalizacji jest już sprzedana. W ramach tego projektu gorzowskiego dewelopera powstają dwa pięciokondygnacyjne budynki z lokalami o powierzchni od 25 do 75 mkw. Przekazanie kluczy przewidziane jest na pierwszy kwartał 2022 roku. 
Jeszcze w tym roku wejdą do sprzedaży kolejne apartamenty w ramach drugiego etapu Porta Mare Wellnes & SPA w Dziwnówku.