Data dodania: 09/05/2019

Na budowie drugiego etapu osiedla Art Modern w Łodzi wmurowano kamień węgielny. Kolejny obiekt będzie gotowy w przyszłym roku, a na całym osiedlu docelowo powstanie 400 mieszkań i 12 loftów.

W II etapie osiedla Art Modern zaplanowano 73 mieszkania


Kolejny, 6-piętrowy budynek oznaczony symbolem AII dołączy do istniejącej zabudowy Art Modern w Łodzi. W obiekcie zaprojektowano 73 mieszkania, zarówno kawalerki od 26 mkw., jak też lokale pięciopokojowe, powyżej 95 mkw. W ofercie znalazły się także apartamenty dwupoziomowe, a także lokale z dwoma tarasami.

Koncepcja osiedla Art Modern od samego początku kładzie nacisk na sztukę i funkcjonalną architekturę. Nowy budynek zostanie w całości pozbawiony barier architektonicznych. – Stawiamy na pełną dostępność – podkreśla Marcin Ziółkowski z pracowni Staszewscy Ziółkowski Architekci. – Z wejść znajdujących się na poziomie terenu mieszkańcy dostaną się na piętra za pomocą przestronnej windy, a podejścia instalacji w łazienkach umożliwią wykonanie pryszniców bezbrodzikowych oraz umywalek przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych – wyjaśnia.

Drugi etap inwestycji Art Modern ma być gotowy do końca II kwartału 2020. Docelowo w ramach kompleksu ma powstać ok. 400 mieszkań, a także 12 nowoczesnych loftów, zaadaptowanych w murach zabytkowej elektrowni zasilającej nieistniejące już zakłady przędzalniane. W południowo-zachodniej części osiedla wybudowany zostanie również parking wielopoziomowy, a istniejący starodrzew kasztanowców uzupełnią dalsze nasadzenia roślin sezonowych i zimozielonych.

– Znajdujemy się w miejscu przesiąkniętym fabrykancką historią miasta. Pamiątką zachowaną po tamtych czasach jest urokliwy park kasztanowców oraz budynek starej elektrowni parowej, gdzie w dalszej fazie inwestycji stworzymy stylowe lofty – wyjaśnia Michał Styś, prezes zarządu OPG Property Professionals. - Poprzez kształt kubatury oraz plan całego osiedla nawiązujemy zaś do architektury międzywojnia. Paletę barw we wnętrzach i na elewacjach „pożyczamy” od Pieta Mondriana, dekoracje klatek – z łódzkiej sztuki muralu – dodaje.