Data dodania: 07/11/2019

Na przestrzeni 9 miesięcy br. Ronson Development sprzedał 505 lokali, przekazał 534 i rozpoczął budowę 800. W czwartym kwartale spółka planuje uruchomić kolejne inwestycje, tak aby w skali roku oferta dewelopera przekroczyła pułap tysiąca stu jednostek.

W pierwszych trzech kwartałach 2019 r. Ronson wypracował 172,5 mln zł przychodów z realizacji projektów mieszkaniowych, o 32% mniej w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku. Zysk netto wyniósł 13,3 mln zł, to z kolei spadek o 24% r/r. Spółka przekazała 534 lokale, a plan na cały rok zakłada wydanie kluczy do około 700 lokali. W ciągu pierwszych trzech kwartałów spółka sprzedała 505 lokali, a 88 objętych było umowami rezerwacyjnymi - z czego większość przeszła w umowy deweloperskie. W analogicznym okresie 2018 r. nabywców znalazły 693 mieszkania.

– Utrzymujemy nasz plan zakładający sprzedaż w całym roku około 800 lokali – powiedział Andrzej Gutowski, wiceprezes zarządu, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Ronson Development.

Na koniec września br. Ronson rozpoczął budowę 824 lokali, w tym trzech nowych inwestycji: Viva Jagodno I (121 jednostek) we Wrocławiu, Ursus Centralny I (138 mieszkań) oraz Wilanów Tulip (150) w Warszawie. – Do końca tego roku zamierzamy uruchomić jeszcze cztery projekty / etapy z łącznie 281 lokalami. Razem w ciągu jednego roku rozpoczniemy zatem budowę ponad 1100 lokali, co jest rekordową wielkością w historii Ronson Development – podkreślił Boaz Haim, członek zarządu spółki, który w grudniu zastąpi dotychczasowego prezesa.

W czwartym kwartale rozpocznie się budowa projektu Nowe Warzymice I w Szczecinie (54 lokale) oraz kolejnych etapów warszawskich inwestycji Miasto Moje IV (176 jednostek) i Nova Królikarnia (dwa etapy na 51 mieszkań). W skali całego roku spółka w ofercie spółki znajdzie się 1105 lokali. W całym 2019 r. ma zakończyć się budowa ponad 1100 lokali, co również będzie rekordowym wynikiem dla Ronsona.

Zarejestruj się na bezpłatny, 14-dniowy okres testowy bazy projektów i firm budowlanych.

– Z uwagi na bardzo duże zainteresowanie i szybkie tempo sprzedaży w pierwszym etapie naszego najnowszego projektu w Warszawie - Ursus Centralny - niewykluczone, że jeszcze w tym roku rozpoczniemy przedsprzedaż drugiego etapu tej inwestycji. Na przyszły rok patrzymy z dużym optymizmem – zaznaczył Andrzej Gutowski.

Na przyszły rok planowana jest budowa V etapu warszawskiej inwestycji Miasto Moje  (docelowo projekt obejmie prawie 1000 jednostek), spółka przygotowuje również inwestycję przy ul. Bełchatowskiej 28 w Poznaniu (50 lokali), negocjuje także zakup dużej nieruchomości z pozwoleniem na budowę, która da potencjał do realizacji w stolicy Wielkopolski kilkuset nowych mieszkań. Ronson pracuje nad powiększeniem banku ziemi - działek pod kolejne inwestycje poszukuje m.in. w Warszawie - na co zamierza przeznaczyć  ok. 50 mln zł. Finalizacja transakcji spodziewana jest w przyszłym roku.