Data dodania: 19/03/2015

Grupa Robyg osiągnęła w 2014 roku przychody w wysokości 409 mln zł. W tym okresie spółka zakontraktowała 2118 lokali - z uwzględnieniem rezygnacji. Wyniki Grupy osiągnęły historycznie najwyższe poziomy i wyniosły: zysk netto 47 mln zł, a ekonomiczny zysk netto aż 78 mln zł.

- Grupa Robyg zamknęła rok 2014 z wysoce satysfakcjonującym wynikiem. Zysk ekonomiczny netto wyniósł 78 mln zł, natomiast zysk netto osiągnął poziom 47 mln zł, co oznacza wzrost r/r, ale także przekroczenie prognoz, które prezentowali analitycy rynku. W obliczu tak dobrej sytuacji finansowej zasadne wydaje się realizowanie przyjętej polityki dywidendowej – zakładającej wypłacanie większości zysku akcjonariuszom - powiedział Oscar Kazanelson, przewodniczący rady nadzorczej Robyg. - Jednak nie tylko silna pozycja gotówkowa decyduje o sile i stabilności dewelopera i jego pozycji na rynku. Przede wszystkim należy prowadzić działalność w sposób wyważony, aby kontrola długu była wysoka, a bank ziemi i portfolio lokali systematycznie uzupełniane. Z tego powodu Grupa Robyg nieustannie rozgląda się za gruntami w atrakcyjnych lokalizacjach. Dzięki ciągłej aktywności na rynku w 2014 roku Grupa Robyg zakupiła działki w Gdańsku oraz w Warszawie, m.in. w dzielnicy Mokotów i Żoliborz. Dzięki strategii zakładającej oferowanie klientom szerokiego portfolio lokali w interesujących lokalizacjach kontraktacja w 2014 roku wyniosła 2118 lokali i była rekordowa w historii spółki, pozwoliła też Grupie Robyg utrzymać pozycję lidera wśród deweloperów giełdowych.

Jak deklaruje Oscar Kazanelson, w 2015 roku celem spółki jest osiągnięcia wyniku na poziomie ponad 2100 lokali zakontraktowanych.