Data dodania: 24/01/2023

Na warszawskim Wilanowie przy ul. Stefana Korbońskiego rozpoczęła się budowa pierwszego etapu osiedla Neo Natolin. Docelowo na 36,5-hektarowej działce Real Management wybuduje 300 domów. Projekt osiedla powstał na deskach pracowni APA Wojciechowski.


Nowa inwestycję Real Management w Warszawie zaprojektowała pracownia APA Wojciechowski.


Inwestycja na warszawskim Wilanowie to dla Real Management trzeci projekt z sektora zabudowy jednorodzinnej. Autorem projektu architektonicznego całego osiedla Neo Natolin jest pracowania APA Wojciechowski. Domy powstaną w zabudowie bliźniaczej i będą połączone ze sobą jedynie garażami. Każdy z lokali mieszkalnych znajdzie się na  działce o powierzchni od ok. 580 mkw. do 990 mkw., a 70 proc. powierzchni działki każdego budynku będzie biologicznie czynne. Na terenie osiedla planowane są liczne zielone przestrzenie, wspólne skwery, staw czy zakątki z małą architekturą.

Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>

Wykonawcami prac budowlanych pierwszego etapu zostały firmy DTM oraz Totalbud. W styczniu 2023 r. rozpoczęły one prace m.in. w zakresie wykonania stanu surowego otwartego, instalacji sanitarnych i elektrycznych wewnętrznych. Obecnie prowadzone są roboty ziemne w zakresie wymiany gruntu, przygotowywane jest także podłoże pod drogi publiczne i wewnętrzne inwestycji oraz trwają prace nad wykonaniem specjalnych platform umożliwiających posadowienie płyt fundamentowych pod budowę domów. Dotychczas wykonano pięć platform i przekazano je firmie wykonawczej, która będzie realizowała płytę fundamentową. Wkrótce rozpocznie się wznoszenie ścian konstrukcyjnych pierwszych pięciu domów.

Wykonawcami pierwszego etapu osiedla Neo Natolin zostały firmy DTM oraz Totalbud.

– Etap przygotowań jest już za nami i rozpoczynamy dalsze prace. Według założonego przez nas harmonogramu, projekt będzie gotowy na przyjęcie mieszkańców w trzecim kwartale 2024 r. – informuje Jerzy Motz, Przewodniczący Rady Nadzorczej Real Management.