Data dodania: 06/11/2019

Prologis Park Wrocław V zostanie rozbudowany o 16 500 mkw. Nowa inwestycja powstanie dla dwóch firm - Neonet i Bowman Ingredients.

W Prologis Park Wrocław V, w Nowej Wsi pod Wrocławiem, powstaje kolejne 9 000 mkw. dla firmy Neonet, ogólnopolskiej sieci salonów ze sprzętem elektronicznym oraz artykułami gospodarstwa domowego. Zastosowane rozwiązania obejmują m.in. doświetlenie strefy przydokowej i oświetlenie LED w całym budynku. W nowo powstających budynkach, podobnie jak we wszystkich magazynach Prologis w Polsce, wdrożony zostanie system smart meteringu, który umożliwia klientom zdalny odczyt i monitorowanie liczników zużycia wszystkich mediów w obiektach.

Prologis Park Wrocław V powiększy się o 16 500 mkw.

W Parku powstaje też 7 500 mkw. dla nowego klienta Prologis – firmy Bowman Ingredients z Wielkiej Brytanii, dostawcy panierek i marynat do mrożonych oraz chłodzonych mięs, ryb, owoców morza i warzyw. Będzie to pierwszy magazyn i pierwsza linia produkcyjna Bowman Ingredients w Europie zlokalizowana poza Wielką Brytanią. Tym samym część budynku zostanie przeznaczona na magazyn, a w drugiej będzie zlokalizowana produkcja. W obiekcie zaplanowano betonową mezaninę (1000 mkw.) z dodatkową komunikacją do transportu półproduktów zapewnioną przez windy towarowe. Specjalnie zmieniono strukturę dachu tak, aby osiągnąć wysokość aż 11.2 metra, a zaprojektowane zaoblenia sprawią, że kurz i pył nie będą osiadały na powierzchni ścian. Zewnętrze fundamenty pozwolą na ustawienie pięciu silosów, a przed nimi znajdzie się szeroki plac rozładunkowy wraz z wagą dla TIR-ów. Wewnątrz zaplanowane są pomieszczenia laboratoryjne, kontroli jakości, techniczne, inżynieryjne oraz obszary pracy tymczasowej. Cały obszar produkcji będzie wentylowany, doświetlony zarówno światłem dziennym jak i sztucznym poprzez instalację LED.

W obiekcie zaprojektowana jest również piętrowa część biurowo-socjalna wyposażona w klimatyzację oraz szereg ekologicznych rozwiązań, takich jak dodatkowe świetliki dachowe, strefowość oświetlenia, czy czujniki ruchu sterujące instalacją LED.