Data dodania: 20/01/2023

BPI Real Estate Poland i Revive Poland zrealizują wspólnie wielofunkcyjną inwestycję na poznańskim Łazarzu. Pozwolenie na budowę otrzymał pierwszy etap proekologicznego projektu Cavallia, wpisanego w koncepcję 15-minutowego miasta. Pierwsze prace rozpoczną się na przestrzeni najbliższych miesięcy.


W pierwszym etapie osiedla Cavallia powstanie 269 mieszkań.


Nazwa nowego osiedla Cavallia nawiązuje do włoskiego słowa „cavallo”, czyli koń i jednocześnie do historii miejsca. Na terenie między ulicami Grunwaldzką, Matejki i Ułańską dawniej mieściły się koszary kawaleryjskie należące do 15. Pułku Ułanów Poznańskich. Cavallia to wielofunkcyjna inwestycja z 857 mieszkaniami, uzupełnionymi o część biurową i strefę rozrywkowo-usługową. W sumie, na 5,5-hektarowym terenie dawnych koszar kawaleryjskich, zbudowanych zostanie 12 nowych budynków, a 5 historycznych będzie poddanych rewitalizacji. Termin zakończenia realizacji projektu planowany jest na koniec 2029 roku.

Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>


Nowoczesna architektura zostanie wpleciona w historyczną tkankę dawnych koszar. Trzy zabytkowe budynki, które dawniej ​służyły słynnemu ​15. Pułkowi Ułanów Poznańskich, ​czyli: siedziba kwatermistrzostwa, ​budynek gospodarczy z kuchnią ​oraz budynek szwadronowy zostaną ​zrewitalizowane i będą pełnić funkcje ​obiektów​ biurowych. Łącznie powierzchnia biurowa będzie liczyć 18 640 mkw. Z kolei stajnie i kryta ujeżdżalnia staną się kawiarniami, restauracjami i butikami.

– W Cavallii rewitalizacja gra bardzo istotną rolę. Historyczne budynki będą mieć zmienioną funkcję na biurową i usługową, co doskonale koresponduje z ideą 15-minutowego miasta, w którym najważniejsze punkty są w zasięgu ręki - podkreśla Alexander Huyghe, CEO Revive Poland.

Na 5,5-hektarowym terenie dawnych koszar kawaleryjskich, zbudowanych zostanie 12 nowych budynków, a 5 historycznych będzie poddanych rewitalizacji.

W puli 857 mieszkań, z czego 269 zostanie zrealizowanych w pierwszym etapie, znalazły się lokale 1-, 2-, 3- i 4-pokojowe w metrażach od ok. 25 do 130 mkw. Na parterze przewidziano przydomowe ogródki, mieszkania na wyższych kondygnacjach będą̨ posiadały balkony oraz loggie. W budynkach mieszkalnych zostały zaprojektowane podziemne hale garażowe. W ramach inwestycji powstaną także place zabaw i tereny zielone.

Ekologiczne osiedle


Cavallia jest inwestycją zaprojektowaną i realizowaną zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Na budynkach zostaną zamontowane instalacje fotowoltaiczne i pompy ciepła, a do podlewania terenów zielonych będzie używana deszczówka. Inwestorzy zapewniają, że szczególną ochroną zostaną otoczone ponad stuletnie kasztanowce.

– Revive ekologię traktuje poważnie. Dlatego wdrażamy działania pozwalające ograniczyć zużycie prądu czy wody już na etapie prac budowlanych. To oczywiste, że konsekwencją tej polityki jest osiedle, które wykorzystuje wszystkie możliwości, by być przyjaznym naturze – mówi Alexander Huyghe, CEO Revive Poland.

–  W ciągu ostatnich 12 miesięcy nasza spółka (działając na trzech europejskich rynkach: w Belgii, Luksemburgu i Polsce) wykorzystała w swoich inwestycjach 17 795 ton materiałów z odzysku, rozpoczęła rewitalizację lokali o powierzchni 25 535 mkw. i wystąpiła o pozwolenie na budowę oraz wybudowała łącznie 81 085 mkw. powierzchni bez użycia paliw kopalnych – dodaje Béranger Dumont, Dyrektor Generalny BPI Real Estate Poland.