Data dodania: 27/04/2015

Rada Nadzorcza spółki Port-Hotel, na posiedzeniu w dniu 20 kwietnia br., podjęła uchwałę o ograniczeniu składu zarządu. W myśl uchwały, dotychczasowy prezes zarządu Adam Strażecki sprawuje jednoosobowy zarząd nad spółką Port-Hotel.    

Rada Nadzorcza zdecydowała o ograniczeniu  składu zarządu spółki do jednej osoby. Adam Strażecki, który 1 lipca 2014 roku objął stanowisko prezesa zarządu spółki Port-Hotel, przejął w wyniku decyzji Rady obowiązki ustępującego członka zarządu i dyrektora ds. operacyjnych – Andrzeja Saji i pozostaje na stanowisku prezesa.

Spółka Port-Hotel została założona w 1998 roku przez Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze, będące właścicielem 100% udziałów spółki. Port-Hotel jest właścicielem i zarządza hotelem Courtyard by Marriott na Lotnisku Chopina w Warszawie, obiektem wielokrotnie wyróżnianym i nagradzanym, który obchodził w 2013 roku swoje 10-lecie. W 2013 roku spółka uruchomiła dwa nowe hotele: Hampton by Hilton Warsaw Airport w Warszawie oraz Hampton by Hilton Gdańsk Airport w Gdańsku. Port-Hotel jest również franczyzobiorcą i będzie operatorem będącego w budowie luksusowego, 5-gwiazdkowego hotelu Renaissance na Lotnisku Chopina w Warszawie. W grudniu 2014 roku spółka podpisała list intencyjny z Górnośląskim Towarzystwem Lotniczym w sprawie dzierżawy działki pod budowę hotelu w sąsiedztwie Portu Lotniczego Katowice-Pyrzowice. Podpisane porozumienie zapoczątkowało działania zmierzające do uruchomienia inwestycji.