Data dodania: 21/12/2009

Coraz częściej deweloperzy wychodzą naprzeciw rosnącym wymaganiom klientów i prócz ekskluzywnego wyposażenia apartamentów i doskonałej lokalizacji, oferują także rozwiązania zapewniające mieszkańcom komfortowe spędzanie czasu wolnego. Prócz basenów i saun, które są już właściwie standardowym elementem luksusowych apartamentowców, coraz częściej do dyspozycji mieszkańców oddawane są na przykład pola golfowe i salony spa. 

Golf kojarzy się ze sportem drogim i raczej prestiżowym. W Polsce jest póki co dyscypliną dość niszową, ale widać też rosnące zainteresowanie nim. Powstaje coraz więcej pól golfowych i przestrzeni, w których można doskonalić grę. Polacy powoli przestają patrzeć na golf, jak na dyscyplinę dla snobów i chętniej wyrażają chęć spędzania czasu w ten właśnie sposób. Prócz instruktorów zainteresowanie to dostrzegli także deweloperzy, którzy chcąc sprostać oczekiwaniom swoich klientów dla kolejnych obiektów wybierają odpowiednie dla takich działań rekreacyjnych lokalizacje. Niekiedy także sami podejmują się aranżacji pól golfowych, jak to będzie miało miejsce w przypadku Szybu Krystyna w Bytomiu. Tam pełnowymiarowe pole golfowe będzie się rozciągać na powierzchni 250 ha.

Pod Warszawą natomiast, w Sobieniach Królewskich, ma powstać zespół 27 budynków apartamentowych. Mieszkańcy apartamentów będą mieli dostęp do 18-dołkowego pola golfowego, trzydołkowej Akademii Golfa i driving range, czyli miejsca służącego do treningu wybijania piłki. Ponadto ze względu na małą odległość apartamentowców od zespołu pałacowo-hotelowego w Sobieniach Szlacheckich zamieszkujący luksusowe mieszkania będą mogli korzystać z usług tamtejszego SPA, restauracji czy stadniny koni. W każdym z budynków zaplanowano po pięć apartamentów rekreacyjnych o powierzchni od 50 do 76 mkw. – dwa na parterze, dwa na pierwszym piętrze oraz jeden na poddaszu. Ich wnętrza będą jasne i funkcjonalne. Każdy apartament będzie posiadał balkon lub taras, a na parterze dodatkowo ogródek. Przygotowane zostaną także miejsca postojowe dla mieszkańców i gości. 

Założeniem projektu Sobienie Królewskie Golf & Country Club było połączenie projektu deweloperskiego z infrastrukturą rekreacyjną. Rozpoczęcie budowy pierwszych dwóch z 27 obiektów planowane jest na wiosnę przyszłego roku. Budowa jednego obiektu powinna trwać około 7-8 miesięcy. Kolejne będą powstawały sukcesywnie. Pierwsze apartamenty rekreacyjne właśnie pojawiły się w sprzedaży. Ich cena wraz z miejscem postojowym zaczyna się od 250 tys. zł brutto (przy powierzchni 50 mkw.). Inicjatorem tej inwestycji jest Włodarzewska Development Group. 

ŹRÓDŁO: media forum 

 

Apartamenty w Sobienicach

fot.: Apartamenty w Sobieniach Królewskich