Data dodania: 04/12/2018

Spółka Neocity Polska kupiła działkę w Warszawskiej dzielnicy Ursus. Powstanie tam docelowo osiedle obejmujące 1200 mieszkań. Realizacja pierwszego etapu inwestycji rozpocznie się w 2019 r.

Wartość transakcji zakupu działki przy ul. Silnikowej w Warszawie wyniosła ok. 70 mln złotych netto. Osiedle w Ursusie znajdzie się wśród największych projektów realizowanych przez Neocity Polska w stolicy. Inwestycja wyrośnie na terenie dawnej fabryki Ursus. Obszar ten objęty jest planem zagospodarowania przestrzennego, przewidziano w nim miejsce na usługi, placówki edukacyjne i ochrony zdrowia oraz tereny zielone. W efekcie powstanie unikalny i nowoczesny kompleks mieszkaniowo-rekreacyjno-edukacyjny o łącznej powierzchni ponad 20 ha.

W ramach inwestycji powstanie dziesięć budynków mieszkalnych z podziemną halą garażową i lokalami usługowymi. Dodatkowo na terenie osiedla znajdzie się park z placem zabaw, zewnętrzną siłownią oraz licznymi ścieżkami spacerowymi. Osiedle będzie wolne od ruchu samochodów.

Deweloper już po raz drugi inwestuje na warszawskim Ursusie. Pierwszy zrealizowany projekt – Neovillage, zlokalizowany jest w zachodniej części Ursusa (Gołąbki). Pierwszy etap został już zakończony. Obecnie w realizacji jest drugi etap inwestycji, którego budowa zakończy się w sierpniu 2019 r.