Data dodania: 02/04/2021

Zarząd spółki Polimex Mostostal podpisał umowę nabycia akcji Instal-Lublin. Grupa rozszerza ofertę o usługi z branży instalacyjnej, które planuje wykorzystać w realizowanych projektach energetycznych.

– Zakładamy, że wejście Instalu Lublin w struktury Grupy Kapitałowej Polimex Mostostal przełoży się na synergie pomiędzy naszymi spółkami. Chcemy wykorzystać zasoby i know-how Instal-Lublin przy instalacjach systemów HVAC w realizowanych przez nas projektach energetycznych, w tym m.in. budowy nowego bloku energetycznego w Puławach oraz dwóch niskoemisyjnych bloków gazowo-parowych na terenie Elektrowni Dolna Odra. Instal Lublin ma być także angażowany w obszarach z zakresu instalacji HVAC w inne realizowane lub oferowane przez nas projekty. – powiedział Krzysztof Figat, prezes Polimex Mostostal.

Polimex Mostostal oraz Instal Lublin na przestrzeni lat realizowały wspólnie wiele kontraktów zarówno w branży energetycznej (Elektrownia Opole, Elektrownia Kozienice, Orlen Włocławek), przemysłowej (Bogdanka, Inowrocławskie Zakłady Chemiczne, SM Ryki, Fabryka Opon Bridgestone, Farmacol) jak i w inwestycjach kubaturowych (Lubelskie Centrum Konferencyjne, Stadion Legii, Aquapark Ruda Śląska, Centrum Handlowe Olimpia, Centrum Handlowe Tarnovia, Tunel Kolei Średnicowej, BOT Świnoujście).

– Instal-Lublin posiada kompetencje i szerokie doświadczenie w realizacji inwestycji przemysłowych w zakresie instalacji HVAC, a skupienie się na tych obszarach może w przyszłości prowadzić do zwiększenia zarówno poziomu generowanych przychodów, jak i wysokości marż realizowanych na kontraktach dla całej naszej firmy – dodał Maciej Korniluk, wiceprezes Polimex Mostostal.