Data dodania: 19/01/2023

CTP rozpoczyna budowę kompleksu magazynowo-przemysłowego w podwarszawskich Wiskitkach. CTPark Warsaw West będzie czwartą inwestycją firmy zlokalizowaną w województwie mazowieckim. Pierwszy etap projektu dostarczy na rynek ok. 60 000 mkw. powierzchni pod działalność produkcyjną i logistyczną. 


Generalnym wykonawcą pierwszego etapu CTPark Warsaw West jest firma Atlas Ward Polska.


CTPark Warsaw West, inwestycja położona w sąsiedztwie planowanego Centralnego Portu Komunikacyjnego, będzie obiektem typu cross dock, który stanie na działce o powierzchni ponad 50 ha. W ramach kompleksu CTP wybuduje cztery budynki, a w planach jest również piąty. Cała inwestycja ma zaoferować łącznie ponad 233 000 mkw. przestrzeni odpowiadającej potrzebom najemców z sektorów logistyki i produkcji. Deweloper planuje też, w ramach realizacji tego projektu, uzupełnić go o format clubhouse – wielofunkcyjną przestrzeń dostępną dla społeczności parku, ale także okolicznych mieszkańców. CTPark Warsaw West będzie pierwszym projektem firmy w Polsce rozbudowanym o ten moduł.

Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>

– Mazowieckie stanowi jedną z najatrakcyjniejszych lokalizacji dla operatorów logistycznych i firm produkcyjnych również dzięki dostępności siły roboczej. By zapewnić im infrastrukturę do dalszego rozwoju, zdecydowaliśmy o silnej ekspansji CTP w tym regionie. Trzy z naszych podwarszawskich projektów: w Kobyłce, Mszczonowie i Czosnowie zostaną oddane do użytku w najbliższych miesiącach. Nasz najnowszy projekt – CTPark Warsaw West – zarazem czwarty w tym gronie, jest odpowiedzią na narastający trend regionalizacji operacji produkcyjno-magazynowych i skracania łańcuchów dostaw, a jednym z jego niewątpliwych atutów będzie format umożliwiający przeładunek kompletacyjny – wyjaśnia Bogi Gabrovic, CFO w CTP Poland. 


Zgodnie z projektem dachy budynków są przystosowane do zabudowy instalacjami fotowoltaicznymi, które dadzą zieloną energię dla całego kompleksu. Budynki zostaną wyposażone w systemy monitorowania oraz zarządzania zużyciem mediów i energii, co przysporzy korzyści najemcom oraz inwestorowi. W kompleksie przewidziane jest zainstalowanie ładowarek dla samochodów elektrycznych DC, które spełnią wszelkie wymagania najemców.  


Generalnym wykonawcą pierwszego etapu CTPark Warsaw West jest firma Atlas Ward Polska. Pierwszy z budynków CTPark Warsaw West zostanie oddany do użytkowania w III kwartale 2023. – Pierwsza z pięciu planowanych przez inwestora hal na terenie CTPark Warsaw West projektowana jest w systemie BIM i zostanie zrealizowana przez nasz zespół w niespełna siedem miesięcy. Bogate portfolio dotychczasowych projektów Atlas Ward Polska potwierdza nasz profesjonalizm i wszechstronność w realizacji tego typu obiektów –  mówi Mateusz Hlawaczek, Dyrektor Oddziału Poznań w Atlas Ward Polska.