Data dodania: 16/09/2020

Pierwsze centrum logistyczne budowane przez GLP w Polsce powstaje tuż przy południowych granicach Warszawy, w pobliżu centrum handlowego w Jankach. Inwestycja oferuje 32 000 mkw. powierzchni magazynowej z zapleczem biurowym.Przestrzeń magazynowa GLP Warsaw II Logistics Centre będzie dostępna dla klientów już w październiku tego roku. Do ich dyspozycji są cztery moduły o powierzchni od 4 700 do 12 300 mkw. Ponadstandardowa wysokość budynku pozwala na składowanie do 12 metrów w górę, umożliwiając wynajęcie nawet o 20% mniej powierzchni niż w typowej hali.

Budynek wyróżniają nowoczesne rozwiązania techniczne, w tym zaawansowany system sterowania oświetleniem oraz elektroniczny pomiar zużycia mediów. Całość operacji w budynku może być zasilana zieloną energią ze źródeł odnawialnych. Wzmocniona konstrukcja dachu umożliwia montaż paneli fotowoltaicznych.

W ramach inwestycji powstały także zewnętrzne moduły biurowe z tarasami na dachach, doświetlone naturalnym światłem dzięki wysokim oknom. Z myślą o pracownikach parku zaprojektowane strefy odpoczynku.