Data dodania: 30/06/2020

Accolade realizuje inwestycję wartą blisko 47 mln euro. Umowy najmu w parku przemysłowym w Gorzowie Wielkopolskim podpisały już firmy Logoplaste i Omnipack. W przyszłym miesiącu zakończy się pierwszy etap budowy.

Park logistyczno-przemysłowy w Gorzowie, którego deweloperem jest firma Panattoni, ma liczyć docelowo ponad 70 tys. mkw. wykonanych w czterech etapach. Obecnie w budowie znajduje się blisko 19 tys. mkw., a zakończenie prac w ramach pierwszego etapu dobiega końca. Najemcami obiektu zostały już firmy Logoplaste i Omnipack.

– Bliskość granicy polsko-niemieckiej, lokalizacja przy drodze ekspresowej S3 i spory potencjał pracowniczy przemawiał od samego początku za tą inwestycją. Rozbudowana infrastruktura miejska oraz przyjazne mieszkańcom warunki życia przyciągają wykwalifikowaną kadrę pracowniczą i przedsiębiorców. Jesteśmy przekonani, że wkrótce pozyskamy kolejnych najemców i zainwestujemy w realizację następnych etapów inwestycji - komentuje Michał Białas, Head of Poland w Accolade.

Strategia Accolade zakłada inwestycje w sieć parków przemysłowych, zlokalizowanych w kluczowych miejscach na mapie Europy. Ponad połowa polskiego portfela to tzw. inwestycje typu brownfield, zrealizowane na terenie byłych obiektów przemysłowych. Najnowszy nabytek dołączy do sieci 27 parków przemysłowych w Czechach, Polsce, Niemczech i na Słowacji i będzie czwartą, obok Szczecina, Zielonej Góry i Legnicy, lokalizacją inwestora wzdłuż zachodniej granicy Polski. Accolade zawsze projektuje i buduje zgodnie z wymogami certyfikacyjnymi BREEAM na poziomie „very good”.