Data dodania: 10/04/2019

Przy ul. Zatorskiej we Wrocławiu powstanie nowy projekt mieszkaniowy PHN. Spółka podpisała umowę z wrocławską pracownią architektoniczną MOI Architekci na wykonanie dokumentacji projektowej dla osiedla.

Nowe osiedle mieszkaniowe zostanie zrealizowane przez PHN w dwóch etapach i łącznie dostarczy na rynek 389 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej mieszkalnej ok. 21 tys. mkw. Powstanie również ok. 290 miejsc parkingowych w garażach oraz ok. 220 miejsc postojowych naziemnych. W koncepcji osiedla przewidziano także przestrzeń rekreacyjną, w tym place zabaw oraz strefę relaksu. Pracownia MOI Architekci przygotuje wielobranżową dokumentację projektową, będzie również odpowiedzialna za uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę i nadzory autorskie na etapie realizacji inwestycji.

Jak podaje PHN, wniosek w sprawie uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę złożony zostanie jesienią br., a budowa mieszkań nastąpi w ciągu 20 miesięcy od daty uzyskania prawomocnych decyzji i wyboru generalnego wykonawcy.