Data dodania: 19/02/2020

Nad Wartą, w historycznej dzielnicy Koła wyrośnie park handlowy o powierzchni 9 000 mkw. Inwestycji realizowanej przez firmę KAAR Ryszard Kubiak towarzyszyć będzie przebudowa ulic.

Architektura Parku Handlowego nawiązuje do historycznej zabudowy miasta. W skład kompleksu wejdą 3 budynki o łącznej powierzchni 9 000 mkw. Zaplanowano również 300 miejsc parkingowych. Park Handlowy Koło został zaprojektowany przez Architektoniczne Biuro Projektowe Weirauch z Kalisza. W jednopoziomowych budynkach przewidziano miejsce na 15 sklepów. Za komercjalizację powierzchni odpowiada firma Nuvalu Polska. W parku handlowym pojawią się sklepy z elektroniką, modą, obuwiem, artykułami dziecięcymi i sportowymi. Sklep marki Sinsay zajmie powierzchnię 1 200 mkw.

Inwestor uzyskał już pozwolenie na budowę oraz zgodę na wybudowanie układu drogowego łączącego ul. Żelazną z ul. Nowowarszawską, który ułatwi dostęp do parku handlowego. Dodatkowo, we współpracy z miastem zostaną przebudowane ulice Żelazna i Ogrodowa. Otwarcie obiektu zaplanowano na pierwszą połowę 2021 r.