Data dodania: 27/04/2022

W regionie stolicy Małopolski powstanie Panattoni Park Kraków North o powierzchni 55 000 mkw. Inwestycja Panattoni ma już pierwszego najemcę - Trivium Packaging, producent opakowań metalowych, który na początku 2023 roku przeniesie produkcję do hali o powierzchni 21 000 mkw. Po ukończonym w 2021 r. Panattoni Park Kraków East II o powierzchni 20 000 mkw.   Panattoni ruszył z realizacją na północ od dawnej stolicy Polski, w sąsiedztwie finalizowanej drogi ekspresowej S7. Panattoni Park Kraków North zajmie 55 000 mkw. w ramach dwóch budynków. Z ponad 20 000 mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej oraz biurowej skorzysta Trivium Packaging. Firma przeniesie istniejącą produkcję opakowań chemicznych na początku 2023 roku.

– Rynek krakowski, choć znacznie mniejszy od największych w Polsce, również może pochwalić się międzynarodowym potencjałem, co potwierdza inwestycja dla Trivium Packaging. W końcu nic nie potwierdza jakości danej lokalizacji tak, jak uczynienie z niej centrum międzynarodowej działalności przez firmę globalną, z ogromnym doświadczeniem i znajomością rynków. Panattoni dostarczyło w regionie ok. 160 000 mkw., a zapotrzebowanie cały czas rośnie, dlatego jesteśmy spokojni o przyszłość tego rynku – mówi Filip Noworól, Senior Leasing Manager w Panattoni.

Panattoni Park Kraków North powstaje w pobliżu trasy europejskiej E77 i zajmie docelowo 55 000 mkw. w ramach dwóch budynków. Inwestycja przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie "excellent", m.in. dzięki rozwiązaniom z zakresu energooszczędności, czy wellbeingu. Nowoczesna powierzchnia zostanie przygotowana pod potencjalną działalność przedstawicieli dziesiątek branż i sektorów, w tym logistyki, automotive czy FMCG. Odpowiednie zaprojektowanie obiektów pozwoli na dostosowanie ich do procesów magazynowania, produkcji, czy logistyki żywności.