Data dodania: 24/11/2022

Deweloper nieruchomości przemysłowych kupił  na terenie Rudy Śląskiej działkę pod realizację projektu Panattoni Park Ruda Śląska V. Park przemysłowo-logistyczny będzie liczył 65 000 mkw. łącznej powierzchni. 


Przy autostradzie A1 powstanie park przemysłowo-logistyczny Panattoni Park Ruda Śląska V

Panattoni zapowiada kolejną inwestycję na Górnym Śląsku. Deweloper kupił działkę na terenie Rudy Śląskiej, w sąsiedztwie autostrady A4.  Uzyskane pozwolenie na budowę dotyczy dwóch budynków o łącznej powierzchni 65 000 mkw.

Pełen dostęp do informacji o inwestycjach z całej Polski. Wypróbuj bez zobowiązań >>Panattoni Park Ruda Śląska V przejdzie certyfikację metodą BREEAM na poziomie „excellent”. Zostanie wyposażona w rozwiązania z zakresu energooszczędności oraz oszczędności wody, a deweloper zadba także o obniżenie emisji CO2 zarówno przez optymalizację procesu budowy, jak i technologie w samym obiekcie.


– Kolejny grunt zakupiony w aglomeracji to potwierdzenie, że widzimy ogromny potencjał Górnego Śląska. Uzyskane pozwolenie na budowę zapowiada sprawną realizację inwestycji doskonale zlokalizowanej dla biznesu - dostęp do kluczowych korytarzy transportowych pozwala na prowadzenie działalności na ogromną skalę – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director z Panattoni. – Probiznesowa postawa władz lokalnych przyczynia się do metamorfozy województwa, które z zagłębia wydobywczego staje się doskonałym miejscem dla rozwoju takich sektorów jak automotive, produkcja czy logistyka. My, dostarczając nowoczesną powierzchnię przemysłową, staramy się ten potencjał napędzać.